AI ONKO...???!!!

KITA 2

MIE OON LORDI KIRJASSA KUVIA AWASTA KUN SE OLI PIENI? JOKU VÄITTI NIIN TÄLLÄ PALSTALLA. KUKA SE OLI? MULLE SE KIRJA ON TULOSSA JOULULAHJAKSI.HALUAN TARKEMPAA TIETOA SIITÄ!

6

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miss Kita

      Juu, mullekin ois vissiin tulossa se kirja joululahjaksi. En tiedä asiasta tarkemmin, enkä välttämättä haluakaan tietää! O.- Sitten koko kirja ois kato tavallaan iso yllätys, että mitä kaikkea siellä on...

      • KITA 2

        VÄHÄN MIETIN


    • Lady Awa

      ...Kyllä. Kirjassa on siis kuvia Lordilaisista lapsena ja Awasta on tosi söpö kuva! Se on siinä joku 3-5v ja se on jossain nurmella ja sil on vaalee polkkatukka ja paperista tehty kruunu päässä ja lakana harteilla. Ja siin kuvatekstis lukee: "Awa,pieni kuninkaallinen" SE ON SIIN TOSI SULONEN! :)

      • Lady Awa

        Siis suosittelen todellakin sitä Mie Oon Lordi-kirjaa. Siin on sikana juttuja/piirroksia nykyisten jäsenien luomisen eri vaiheista ja mm. Awan ouvun valmistuminen alusta loppuun. Sekä se miten Awa päätyi bändiin ja Mr.Lordin tenttaus Awalle ennen kuin se pääsi Lordiin :)
        Kaikkea kivaa! Siinä kerrotaan myös Lordin hahmojen tarina,myös vanhojen. En muuten tiennykkää et Awa on ollu niin pervo ennen kuolemaansa. :) Sori jos paljastin liikaa.
        Haluan vaa kertoa et kirja ON HYVÄ! Siis se Lordi-Hirviön tarina-kirjahan oli ihan vitsi tohon verrattuna. Tos on melkee kaikki sellasia mitä ei oo aikasemmin tienny. Siinä on mm. Awan ensimmäisen maskin kuva. Näyttää ihan miehen maskilta. :) En halua paljastaa enempää mutta voin vannoa että jos ostat kirjan (se ei mikään mielettömän halpa ole) NIIN ET TAATUSTI TUU KATUMAAN! Oikeesti! :) Se on hyvä!


    • No emmä tiiä!

      Hirviön tarina on ihan turha kun vertaat sitä Mie oon Lordi kirjaan!
      Ku mie ostin Mie oon Lordi kirjan niin se makso 40€, eka ajattelin turhaa meni rahat hukkaan mutta selasin sen läpi niin en kadu yhtään sen ostoa!!!
      Se on mahtava kirja!!! Kannattaa ostaa!

    • No emmä tiiä!

      tosta tekstistä puuttu ''että'' sana

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      280
      10306
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      244
      5993
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5424
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      95
      5048
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3315
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2714
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2622
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2434
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2284
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2217
    Aihe