Eihän korvaa kotivakuutus vuotavasta katosta aiheutuneita vahinkoja?
katto vuotaa :(
4
1004
Vastaukset
- ja vakuutuksen laajuus ratk...
Yleensä ei.
- mopo.nen
Jos kyse on rakennusvirhe niin ei korvaa.
Jos on vaurioitunut myrskyssä, niin voi korvata.- Timba . . .
Jos asut esim. kerrostalossa niin taloyhtiö korva.
- korvaa
Ainakin meillä korvasi Pohjola ihan mukisematta ullakon kastuneet villat, välipohjan , allaolleet tavarat ja parketin uusinnan ilman mitään "ikä"vähennyksiä, pelkällä omavastuulla selvisi.
Vuotavan katon korjauksen sain maksaa itse, vuoto tuli viemärin ilmastointiputken läpiviennistä 20 vuotta vanhassa huopakatossa.
Toki vuoto ilmeni kesän kovimpien myrskyjen/vesisateiden jälkeen joten en tiedä menikö myrskyvahinkona.
Katto tuli sitten samalla uusittua peltikatoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1104316
- 793513
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?833359Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223301Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?263258- 732935
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim642807"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452790Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852579- 92492