Mikä mahtaa olla aiheena hra Vilenin saamaan tarjoukseen, josta ei ole mahdollista kieltäytyä. Millä perusteella hänelle nyt oikein keittiön kautta tungetaan virkaa vai tehdäänkö jollekin tilaa änkeämällä mies pois Suomesta. Ymmärtäisin asian paremmin, jos hän siirtyisi puolustamaan Lappia, josta on valtakirjansa saanut(ehkä ei kuitenkaan ansainnut). En tosin kertaakaan ole kuullut hänen korottavan ääntänsä äänestäjiensä puolesta silloinkaan, jos lappilaisten oloja on oltu polkemassa. Kaipaan lisää tietoa, ehkäpä Katainen avoimuuden toitottajana totuuden lausuun.
Vileenin taikatemppu
3
159
Vastaukset
- taitaa tulla pitkäksi
Jyrkipoin avoimuus taitaa loppua tähän.Herrat ovat herroja.Ryhry sinäkin käyttämään kopiokonetta.
- hyödyllisen teon
josta kuuluu palkita, EU:n perustuslain ratifiointia tuettiin tämän luukun kautta, suositus tuli.
Nyt jäähylle ja uudet syntipukit tilalle jakamaan raskasta vastuuta Suomen Perustuslain raiskaamisesta. Pikku siivu kaikille suuresta kakusta. Pitäisi olla niin että iso kakku kaikille ja pallo jalkaan - kiireestä kantapäähän
Halosen ja Putinin soluttautuja. Kertoohan tuon jo nimikin, joka genetiivissä on V.I.Lenin. Siksi Halonen palkitsee hänet näin avokätisesti.
Vilen on siis jotenkin kytköksissä KGBhen tai FSBhen kuten Halonenkin. Vai eikö ole erikoista, että Halonen palkitsee ruhtinaallisesti opposition edustajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912286- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171630"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.299813Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654