kokemuksia
toimiiko leijona/leijona
7
3782
Vastaukset
- sillä molemmat
haluaa ennemin tai myöhemmin olla parempi ja loistaa enempi. Liian samanlaisia egoisteja!!
- Leo Leijona
Toimii joko tosi hyvin tai sitten ei ollenkaan.Omasta kokemuksesta voin sanoo että se oli taivas tai helvetti.Yhtä vuoristorataa.Mutta ei ainakaan tasapaksua tai tylsää.Ja puhun vaan omasta kokemuksesta,enkä todellakaan halua yleistää.
- Etpä tietenkää
Että nakkaa ne horoskoopit kooppiin ja nakkaa sitten se kooppikin kompostiin.
Sen jälkeen alkaa onnistua pikkuhiljaa mikä tahansa.- Uusi elämä
Olen itse leijona ja erosin juuri leijonamiehestä. Kyllä kaksi leijonaa tulee hyvin toimeen keskenään, jos vain toinen alistuu ja haluaa että toinen saa loistaa ja olla kaiken keskipisteenä. Kaikki varmasti menee niin kauan hyvin, kun toinen leijona piilottaa todellisen luonteensa. Tuo tosin johtaa kiukunpuuskiin ja yleiseen tyytymättömyyteen elämässä. Leijonalle (en yleistä) se saattaa aiheuttaa masennusta ja elämänhalu on kateissa.
Paha sanoa, itse lähdin kyllä suhteeseen avoimin silmin, elämä vaan lipui väärään suuntaan koska en voinut ja uskaltanut olla oma itseni. Ei välttämättä johdu horoskooppimerkistä, mutta uskon siihen että myös sillä on jonkinlaista vaikutusta. - pohjois-karjala-66-
Uusi elämä kirjoitti:
Olen itse leijona ja erosin juuri leijonamiehestä. Kyllä kaksi leijonaa tulee hyvin toimeen keskenään, jos vain toinen alistuu ja haluaa että toinen saa loistaa ja olla kaiken keskipisteenä. Kaikki varmasti menee niin kauan hyvin, kun toinen leijona piilottaa todellisen luonteensa. Tuo tosin johtaa kiukunpuuskiin ja yleiseen tyytymättömyyteen elämässä. Leijonalle (en yleistä) se saattaa aiheuttaa masennusta ja elämänhalu on kateissa.
Paha sanoa, itse lähdin kyllä suhteeseen avoimin silmin, elämä vaan lipui väärään suuntaan koska en voinut ja uskaltanut olla oma itseni. Ei välttämättä johdu horoskooppimerkistä, mutta uskon siihen että myös sillä on jonkinlaista vaikutusta.mulla sama juttu...olin naimisissa leijona miehen kanssa.aluksi meni hyvin noin 10 vuotta ja sitten kaikki vain romuttui.en halua enää suhdetta leijona miehen kanssa. Hänellä on parempi ola uutensa kanssa...ja mä etsin uuden elämän...kauanko sä olit naimisissa?
- Pink Leon
Jaa...hurjaa textiä...uskaltaakohan tässä nyt sitten lähteä treffeille jossa
kaksi jellonaa kohtaa toisensa...itse olen kuitenkin kynteni pyöristänyt
ja hurjin karjahtelukin on aikaa myöten pehmentynyt... - Kukkainens
Kun kumpikin uskaltaa olla rohkea, eikä mustasukkainen toisesta, niin toimii. Molempien pitää saada mennä, jotta osaavat kunnioittaa ja jumaloida myös toisiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823193
- 922905
- 532162
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201605Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61389- 151379
- 191364
Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein151332Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131331Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351285