raskausoire kivut

voiko raskauden aikaiset oireet olla niinkuin menkkakivut vai minkälaisia ne alavatsakivut oikein on?
3786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

järjen kanssa...

Äänestä

..jollain oli taas huono päivä ja viitsi vastata sinulle jotain hölmöä. No mutta siis raskauden ensioireena voi olla todella kovatkin menkkamaiset alavatsakivut. Itselläni tunne, että menkkakivut x 100!!! Jollain taas ei lainkaan alavatsa kipuja. Alussa ajattelinkin, että kohta alkaa menkat, kun on menkka kivut mutta eipäs alkanutkaan vaan testi näytti positiivista :)

Äänestä

Aluksi ne olivat kuin menkkakivut...siten ne muuttuivat viilloiksi ja pistelyiksi. Minulla vihlasi kerran niin kovaa että minulta puutui nenä sekunniksi...neuvolassa sanottiin että hermo oli jäänyt hetkeksi puristuksiin...mutta sellaisia ne ovat...vihlontaa ja nipistelyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minkälaisia?? kirjoitti:

voiko raskauden aikaiset oireet olla niinkuin menkkakivut vai minkälaisia ne alavatsakivut oikein on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu