kannattaako

Lunastukseen ajettu auto, jos on laitettu kuntoon? Mitä kannattaa ottaa huomioon?
2366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voihan sen ostaa, kunhan hinta on kohdallaan.

Mitä huomioon? Se että on ihan arpapeliä miten auto kestää. Onko runko vääntynyt? Onko moottori uusittu vai korjattu? Onko... Onhan siinä autossa hajoavia osia.

Äänestä
  • noita on tullut ajettua, ja huonosti korjattuja, rohkenisin väittää, että auto on kohtuullinen, mikäli se on ollut korjauksen tehneellä henkilöllä käytössä (rekisterissä) enemmän kuin vuoden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaa kirjoitti:

Lunastukseen ajettu auto, jos on laitettu kuntoon? Mitä kannattaa ottaa huomioon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu