perkele ois pitäny jäähä tuuriin eikä lähtee seikkaroimaan tänne, suomun lähellä ollaan yöparkissa ja keli on helevetinmoinen, vettä satanu jäiselle tielle eikä hiekkaa hituakaan hymerin perse lipsahtelee ja luistonestot vilkkuu, saatana tielaitos miksei hiekoteta???Akka on paskonu hätäpaskat 3 kertaa kuusamon jäläkeen!! EI siis uskalla enää liikahtaa mihinkään ennen ku hiekotetaan. Onneks on tuo jääkaappi pullollaan sapuskaa ja siiteriä jos vaikka usseempi päivä täsä menneee keliä ootellessa. MUtta kippis sille ja oonko muka alkoholisti??
Voi hittolainen
4
365
Vastaukset
- jenkane(se ihka oikee)
näi o!
Ja siskon miehelle terveisiä!
Tässä sitä vejellään muijaa taas sukset ojossa! - Mitä.
Se on tiedetty, että äveriäs olet, kun on varaa asua välillä omalla pihalla hymerissä, mutta miten se kännykkänetti? Onko läppärin perässä känny vai miten tänne kirjoittelet?
Huonosti olet varautunut, kun ei ole kuin siideriä.
Jahka pääset Lapin poikien juttusille, niin juomat vaihtuu jalostuneempiin.- tenkane(oikea)
OOn kylläki jo kemijärvellä mutta tiedoksi vaa että kyllä bitit kännyn kautta lentelee. mulla on ollu tää jo aikas pitkään ei vaan taho toimia tuolla ylälapissa inarin korkeuvella, norjassa taas pelittää. AAttelin hommata weilanin sieppaukseen antenni katolle, olis valinnanvarraa. JAA että juomissa huonosti varatunnu? MIten sen ottaa, jäillä vai iliman mutta mie ajattelin niinku kevennellä tuota kalorikuormaa senverran että jätin ylimääräset sokeripommit pois eli kaljaa otan vaan satunnaisesti ja oon siirtyny noihin sokerittomiin siidereihin plus tietenki kirkkaat juomat. LIkuntaa olen lisänny myös, sukset on nytki mukana kuhan vaa lunta saahan tarpeeksi. en mie itteeni äveriäänä pijä mutta jos satun joutuun eläkkeelle niin eipä tartte mitään myydä että säilyttäs nykysen elintason.
- ja..
Pohjanhoviin remuamaan. Eihän se ole siellä ylhäällä matka eikä mikään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411493
- 1221266
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261053Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89984Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313881- 99833
- 38732
- 109676
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.59672Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644