Mikä on takuuvarma asento laukeamisellesi?
Missä asennoissa taas ei laukeamista näy ei kuulu?
Missä asennoissa taas ei laukeamista näy ei kuulu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Takuuvarma laukeaminen tulee aina lähetyssaarnaaja-asennossa perinteisesti... Varmaankin koska siinä voi tosissaan "rentoutua", siis siinä ei joudu mitään lihasta jännittämään.
Ikinä en laukea takaapäin, nautin kyllä asennosta muuten, mutta laukeaminen ei siinä asennossa onnistu.
Laukean käytännössä aina ollessani päällä. Voin ohjata peniksen tulemaan juuri oikeassa kulmassa sisääni ja kiihottamaan g-pistettäni, mies voi hyväillä klitoristani ja rintojani, tunnen olevani kaunis ja seksikäs miehen katsoessa ihailevan kiihottuneesti minua, voin itse päättää tahdista eikä rytmi muutu huonosti juuri ratkaisevalla hetkellä. Se on ihanaa :) Toki muissakin asennoissa onnistuu, mutta tuo on takuuvarma! Itse taas en kovin helpolla saa lähetyssaarnaaja-asennossa.
eli laukean ratsastaessa miehen päällä ja mikä parasta, voin itse säädellä rakastelun tahdin =)
Tervetuloa antamaan palautetta perussuomalaisten seksikkäiseen ehdokasasetteluun Timo Soinista välittämättä
Susan Kuronen on ehkä ehdolla Uudenmaan listalle - Miten on?
http://beta.blogger.com/profile/06439696604735899506
Arvon naiset ja miehet lukekaa huolella ja antakaa palautetta pitäisikö Susan Kuronen hyväksyä ehdokkaaksi? http://teemulahtinen.blogspot.com -terveisin
Odotamme arvokasta http://teemu-lahtinen.blogspot.com palautettanne comment-osioihin
Sellainen varma on lähetyssaarnaaja ja yleensä myös ratsastus. takaapäin ei onnistu, jotenkin siinä asennossa ei saa jännitettyä lihaksia niin että onnistuisi. 69:ssä ei taas pysty keskittymään :D
Kaksilahkeisilta myös kommenttia kiitos! ;)
Ehkä helpoiten tulee kun saan panna takaapäin. Se hyvännäköinen peppu siinä edessä on niin mielettömän kiihottava.
Lähetyssaarnaaja on aika killeri. :-) siis hyvällä tavalla. Hyvää siinä on mielestäni se, että omalla liikkumisellaan voi tuntea saavansa rakkaan kumppanin nauttimaan suunnattomasti ja hän voi myös omat kädet takamuksella ohjata oikeaa tahtia, joka on myös hyvin kiihottavaa kun se ote muuttuukin siinä jossain välissä tarraamiseksi. ;-) Myös kiva niihin spontaaneihin "pikahetkiin", esim. molempien herättyä.
Ratsastus on aivan käsittämättömän mahtavaa! Nainen on siinä kuin jumalatar, jota voi ihailla ja tutkia hyväillen käsillään. Visuaalisuus tuo nautintoon uskomattoman suuren lisän. Siihen näkyyn ei voi kyllästyä, ei millään.
Myös naisen sisällä oleminen tuntuu jotenkin erityisen hyvältä ja lämpimältä tässä asennossa, en tiedä miksi. Se onkin sitten taas murrrr, kun tyttö kiusaa, ja liikkuukin tahalteen vähän hitaasti kun itse haluaisi täyden vauhdin. ;-) toisaalta, se on suloista tuskaa.
Keittiön pöydällä on myös kivaa, kun tyttö on selällään sillä ja mies pöydän laidalla seisten. Oma tyttöni kehui ja halusi kovasti juuri tätä asentoa, en tosin tiedä tarkkaa syytä miksi, varmaan vain enemmän henk.kohtanen mielipide kuin jotain fysiologista? Tytön päälle voi myös kiihkeissä sessioissa joko laskeutua nojaamaan tai vastaavasti nostaa tytön ikäänkuin "istualteen" ns. haliasentoon, vaikkakin akti jatkuu silti pöytään luottaen. Molemmat ollaan aina tultu isosti.
Mahtavia nämä kolme. :-)))))))))))))))))))
t. ale :-)
viesti. Alko ---ttaa:p
Hih. :-)
Itseasias niin alko.. isosti.
Mun täytyy sanoa kyllä, että laukean parhaiten juuri takaapäin naidessa. Ratsastaessa en saa oikeestaan koskaan, lähetyssaarnaaja-asennossa sillon, jos mies pitää nilkoista kiinni ja jalat on suorana ylöspäin tai sit jalat on miehen olkapäällä. Mut parhaiten saan monta peräkkäistä orkkua takaapäin ja kyljellään...ilman mitään klitoriksen kosketteluja...