Eilen oli voitto erittäin lähellä. Capitals ryssi oman osansa viime metreillä eikä Knicksin loppukirikään täysin riittänyt. Oikein napsahti sen sijaan mm. Spurs, johon esim. paljon puhuttu teppokaan ei uskonut.
Tänä yönä jättipottia haetaan vähemmillä peleillä ja pienemmällä panoksella. Lapulla on viisi altavastaajaa, mutta ei niin suuria kuin kertoimet antavat ymmärtää. On aika antaa underdogien haukkua.
Montreal Canadiens - Boston Bruins (1x2) 2 3.10
Tälläkin palstalla on raportoitu Bob Gaineyn tyttärestä. Manageri ja joukkue ovat järkyttyneitä, eikä se voi olla vaikuttamatta pelisuoritukseen, sanoi kapteeni Koivu mitä tahansa. Muitakin Bostonia puoltavia syitä löytyy. Bruins on voittanut seitsemästä viimeisestä vierasottelustaan kuusi ja pelaa tällä hetkellä erittäin fiksua jääkiekkoa. Kun mukaan lasketaan myös kotiottelut on Bruins voittanut neljästätoista viimeisimmästä kamppailustaan kymmenen. Canadiensin trendi taas on päinvastainen: Habs on voittanut kahdeksasta viime ottelustaan vain kolme, neljästä viimeisestä yhden. Tänään Habsin tolppien väliin asettuu kakkosmaalivahti David Aebischer, joka ei ole tällä kaudella ollut läheskään joukkueen ykkösvahdin Huetin tasoa.
Dallas Stars - Columbus Blue Jackets (1x2) 2 3.50
Tätäkin kerroinasettelua on vaikea ymmärtää. Sinitakit ovat tällä hetkellä NHL:n kuumimpia joukkueita ja Ken Hitchcockin suojatit ovatkin voittaneet neljä viimeistä vastustajaansa yhteisnumeroin 18-3. Näissä otteluissa superkuuma Norrena torjui kaksi peräkkäistä nollapeliä. Mike Modano palaa tänään Starsin riveihin, mutta sekään ei hajutonta ja väritöntä kotijoukkuetta pelasta.
Philadelphia Flyers - New York Rangers (1x2) 1 3.50
Muistellaan aikaa muutama kuukausi takaperin ja palataan aina kauden alkuun asti. Moniko piti Flyersia jopa suurimpana mestarisuosikkina? Moni. Moniko olisi ollut tarjoamassa kyseistä kerrointa sarjan eliittijoukkueen kotivoitosta? Tuskin kukaan. Joukkueen puolustus ei ole vakuuttanut, mutta hyökkäyksessä syömähampaita riittää edelleen. Kun on yleisessä tiedossa Rangersin taipuvaisuus ns. let-it-go -otteluihin, on tässä oiva tilaisuus nasauttaa aliarvostetulla kotijoukkueella.
Detroit Red Wings - Ottawa Senators (1x2) 2 3.05
Lapun maistuvista ehkä kaikkein herkullisin suupala. Senators hävisi Blue Jacketsille 6-2, mutta tuossa ottelussa Martin Gerber oli kerrassaan kamala. Tänä iltana joukkueen maalia vartioi kuitenkin Ray Emery, joka on alkukaudesta torjunut omalla panoksellaan joukkueelle lukuisia voittoja. Detroit on voittanut kolme viimeisintä otteluaan, mihin markkinat ovat vahvasti ylireagoineet. Voitoista kaksi on tullut sarjan heikoimpiin kuuluvasta Bluesista sekä yksi kriisijoukkue Maple Leafsista. Detroitin hyökkäys on sarjan huonoimpia tehtyään tällä kaudella 79 maalia. Vain kuusi joukkuetta on heiluttanut verkkoja harvemmin. Senatorsin maalisarake näyttää 105. Peliä paremmalle joukkueelle, Ottawalle.
Nashville Predators - Edmonton Oilers (1x2) 2 3.35
Predators palaa tänään kotiinsa neljän pelin vieraskiertueelta ja yleensä samassa tilanteessa on hyvä idea pelata vierasjoukkuetta. Lisäksi Predsia rasittavat loukkaantumiset, kun sivussa ovat luottopelaajat laituri Steve Sullivan sekä sentterit Jason Arnott ja David Legwand. Nämä poissaolot tylsyttävät saalistajien hampaita enemmän kuin tarpeeksi. Saalistajasta tulee saalistettava, joten isketään kiinni.
Varmat Systeemi # EUR
Veto Kokonaiskerroin
Yhdistelmäveto 1 28,90 388.01
Yhteensä 1
Sijoitettu panos: 28,90 EUR
Mahdollinen voitto: 11.213,48 EUR
Yllätyksiä sattuu joka kierros, nyt useampikin. Vai voisiko näitä voittoja edes yllätyksinä pitää?
Peesatkaa ihmeessä tämä rivi ja ottakaa opiksena. Ei paukuteta sokeasti pienimpiä kertoimia, vaan otetaan asioista selvää. Jookos kookos?
11k - NHL ja viisi altavastaajaa
12
473
Vastaukset
- pasi2
Lähes kaikki parhaat pelaajat ovat sivussa:
Näiden herrojen ei pitäisi olla kokoonpanossa Kapanen, Pitkänen, Nedved, Forsberg ja lista on loputon.
Mutta kukin pelaa miten itse haluaa.- Zeni
Täällä sitä vain heppi tanassa ja tuulipuku kahisten kuolataan loukkaantumisia. Jos olisit vähän enemmän perillä asioista, et pelaisi vain todennäköisintä voittajaa. Flyers edelleen yön parhaita pelejä.
- ...
Zeni kirjoitti:
Täällä sitä vain heppi tanassa ja tuulipuku kahisten kuolataan loukkaantumisia. Jos olisit vähän enemmän perillä asioista, et pelaisi vain todennäköisintä voittajaa. Flyers edelleen yön parhaita pelejä.
älä juo viinaa ennenkuin vinkkaat ihmisiä. Sarjan tämän vuoden suurin ja pahin pettymys ja lähelle tusina AHL-junioria jotka taistelee murrosiän kanssa pelaamassa koska tusinan verran on miestä sairastuvassa.
- okei0
Tällänenhän ois jees homma että aina analysoisit ennen nhl kierosta ;) Mistäs muuten löytänyt nämä tietosi?
- Zeni
Käytän lukuisia lähteitä; erinäisiä forumeita, kiekkosivustoja ja olen yhteydessä jenkkeihin sekä sähköpostitse että puhelimitse. Tai sitten menen mutulla ja sisulla.
Totuus lienee jotain tuolta väliltä. - asdasdas
Zeni kirjoitti:
Käytän lukuisia lähteitä; erinäisiä forumeita, kiekkosivustoja ja olen yhteydessä jenkkeihin sekä sähköpostitse että puhelimitse. Tai sitten menen mutulla ja sisulla.
Totuus lienee jotain tuolta väliltä.Dallas - Columbus peliin?
- Zeni
asdasdas kirjoitti:
Dallas - Columbus peliin?
Kuten analyyseistä näkyy. Jaksoit luke vain vähän alusta?
- dasdas
Zeni kirjoitti:
Kuten analyyseistä näkyy. Jaksoit luke vain vähän alusta?
että tuo aloitus oli jonkun muun. No mitkä sanoisit parhaimmiksi kohteiksi tälle kierrokselle? Eli siis kaksi parhainta misä voisi laittaa tuplan.
- Zeni
dasdas kirjoitti:
että tuo aloitus oli jonkun muun. No mitkä sanoisit parhaimmiksi kohteiksi tälle kierrokselle? Eli siis kaksi parhainta misä voisi laittaa tuplan.
Tuplaksi ehdottaisin kaksikkoa Boston-Columbus.
- vakuuta
nämä sun analyysit. Miksi se ei vaikuta, jos Phillylta on ns. parhaimmistoa poissa? Minkä verran Detroit on päästänyt maaleja? Musta tuntuu, että sun analyysit pohjautuu vain veikkauksen sivuillaan tarjoamaan kuntopuntariin.
- Zeni
Pihalla olet sinäkin kuin lintulauta, mutta mitäs pienistä. Ei minua hirveästi hetkauta kuinka vakuuttavana analyysejäni pidät.
Mitä loukkaantumisiin tulee, niin tottahan toki ne tuntuvat. Kyse on kuitenkin puhtaas matematiikasta: Flyersin voittaa tämän pelin yli 29 sadasta, joten sillä sipuli.
Älä itke Ritke Vorresteri, leukas on kuin puuliiteri.
- töhönen
....hyviä hakuja noista 1, 2, 3 luetelluista kohteista mutta muut aika riskejä.Kovat kotijoukkueet kyseessä, oli loukkaantumisia tai ei.
Onnea suurelle kotiutukselle jos osuu??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3282737Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."782475SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis552222Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj771913- 1251692
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis591554- 1401492
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin731338Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.891172Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli771134