harhaanjohtava?
Etkö millään voi vastata tähän?
"älä nuku onnesi ohi, sillä nopeat syövät hitaat"
Hoet, että olet vastannut jo vaikka kuinka ja monta kertaa, mutta et ole kertaakaan!
On-ko kir-ja-si ot-sik-ko tar-koi-tuk-sel-la har-haan-joh-ta-va?!?!?!?!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000021942415
Olli onko kirjasi otsikko
8
483
Vastaukset
- ollilind
Kirjani nimi ei ole mitenkään harhaanjohtava.
Olli- syövät hitaat
verkostomarkkinoinnissa!
- on siis
tärkein asia menestymisen takaamiseksi, älkää siis liittykö enään näihin verkostoihin. kyllä ne on ne perustajat kavereineen, jotka sen rahan käärii (teiltä nukkujilta). Nyt se on tullut oikein Ollin suustakin ja hänhän ei koskaan valehtele (ehkä tietämättömyyttään hiukan..)!
- itsestäänselvyys
syövät hitaat kirjoitti:
verkostomarkkinoinnissa!
Onhan se helpompaa istua pyramidin huipulla ja katsoa kun se kasvaa. Kuin se että yrittää kiivetä jo rakennetun huipulle. Näinhän se on myös nonikaupan osalta kuten Olli kertoo.
- Sinulla.....
....on satojen ja taas satojen Noni-käyttäjien vankkumaton tuki takanasi. Älä anna näiden nirppanokkien ( lue persaukisten ) vaikuttaa elämääsi millään muotoa. Odottelemme innolla ympäri Suomen maata uutta kirjaasi.
Terveisin
Kahta en vaihda, Nonia & Nonia ! - Nimetön
syövät hitaat kirjoitti:
verkostomarkkinoinnissa!
Meidän mormoonien tuki on takanasi yhteisessä bisneksessä! Aloha noni!
- Nimetön
Sinulla..... kirjoitti:
....on satojen ja taas satojen Noni-käyttäjien vankkumaton tuki takanasi. Älä anna näiden nirppanokkien ( lue persaukisten ) vaikuttaa elämääsi millään muotoa. Odottelemme innolla ympäri Suomen maata uutta kirjaasi.
Terveisin
Kahta en vaihda, Nonia & Nonia !Juu kun saadaan uskonto bisnekseen rahaa nonilla.
Huijausjuoma vaikuttaa kun USKOT, USKOT ja USKOT tarpeeksi. - nettijulli
on pää mennyt ihan sekaisin Ollilla! Liekö syynä liian suuri Noni-paukku?
Juuri väitit keskustelussa, että nopeat ei pärjää paremmin verkostossa, vaan rohkeammat. Itse sanoit ettet pärjännyt, koska olit ujo.
Kirjan nimessä taas väität:"älä nuku onnesi ohi, sillä nopeat syövät hitaat", eikö se silloin olisi kannattanut olla: älä nuku onnesi ohi, rohkeat syövät ujot"
Oikea nimi kirjalle olisi varmaankin ollut: älä nuku onnesi ohi, koijari syö sinut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399126Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737846Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605503William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542316Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62076Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821717Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191659Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921396Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4391332Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801199