Sumuvalot ärsyttää

Miksi pitää polttaa sumareita, vaikka ei ole sumuakaan ?
4286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toisia ärsyttää ylinopeutta ajavat - "tieraivoa" riittää kaikista asioista...

Äänestä

...Sumuvaloja saa/ voi käyttää sumussa, rankka sateessa tai/ja lumipyryssä ajovalojen kanssa/ asemesta siten että ajoneuvossa palaa sumuvalojen lisäksi parkkivalot. Niin että ei tarvi sumua olla kun ne palaa. en ymmärrä mikä niissä häikäisee, enemmän vituttaa noi rahtipaavot jotka vetää rajoitinta vastaan ja roikkuu takapuskurissa kiinni..ei juuri häikäise kun nupin valot on suoraan takalasin takana. ajatelkaa nyt vähän mistä valitatte ja koska niitä valojanne alatte vilkuttelemaan kun autossani palaa sumuvalot, ei ole vastaantulijalla yhtään mukavaa kun paukautan kaikki pitkät päälle siinä kohtaa..

Äänestä
  • Alku oli oikein,siis missä sumuvaloja SAA käyttää, mutta sitten "ei tarvi sumua olla kun ne palaa". Selittäisitkö tämän kohdan uudelleen, ymmärrettavästi, kiitos.

    Äänestä

  • yritit tuolla sepustuksella... kirjoitti:

    Alku oli oikein,siis missä sumuvaloja SAA käyttää, mutta sitten "ei tarvi sumua olla kun ne palaa". Selittäisitkö tämän kohdan uudelleen, ymmärrettavästi, kiitos.

    Sumun lisäksi niitä on sallittu käyttää (runsaassa) lumi- ja vesisateessakin!

    Siis, kerran vielä; saa ne palaa muulloinkin kuin sumukelillä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


japaljon kirjoitti:

Miksi pitää polttaa sumareita, vaikka ei ole sumuakaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu