Heipä ei SUOMALAISET , oletteko todellakin miettineet ,että mitä maksaa nämä yli-ihmiset joita nämä sosiaali ämmät ja homojen pulustajat haluavat tänne meidän kotimaahan.On todellakin käsittämöntä,että meidän yhteiskunnassa oikein hakemalla haetaan niinsanottuja kiintiöpakolaisia.Jos samalla innolla yritettäisiin edes etsiä meidän ikääntyville ihmisille,edes jonkinlaista inhimillisetä viimeistä lepopaikkaa ennen ikuista unta.Olisi varmaa liikaa toivottu meidän päättäjiltä.terveisin MP Kajaani PS.
maahanmuuttaja eli sosiaallipummit
3
356
Vastaukset
- tehty tutkimus
n. 30.000,00 mk/kk yhtä pakolaista kohti.
tutkimuksessa laskettiin vain sosiaaliavustukset ja se apu, mitä "kotouttaminen " ( asunnon varustelu) maksoi.
Käytännön esimerkki: Lähiö P.ssä, Oulujoen pohjoispuolella oli suuria ongelmia jo asuntoihin sijoittumisessa- väärien ilmansuuntien takia.
Kun asunnot oli kalustettu uusilla kalusteilla ja kodin elektroniikalla, mm. stereot, videot ja tv.
Niin... seuraavana päivänä lensi kerroksista tuliterät videot pihalle.
Syy oli se, että ne olivat väärää merkkiä??
Muutakin tavaraa hyljeksittiin, milloin värin, muodon tms. pikkuseikan vuoksi.
Uusia huonekaluja hajotettiin, ja vaatteita revittiin..
Roskakuskit ( velipoikakin) löysi roskiksesta Oluln sosiaalihuollon tekemiä TT- päätöksiä.
Rahaa toimeentuloon oli myönnetty useana kuukautena yli 15.000,00 mk.
Perusteena oli vaikeahko ruokatilanne?, jne...
Luulempas, ettei hintalappu ole edes halventunut kuluneina vuosina1990-2006/07...
Terveisin Silminnäkijä...- Olli Sademies
Maahanmuuttajasta yhteiskunnalle ensimmäisten vuosien aikana koituvat kustannukset on julkaistava. Niitä ei saa salata, koska kyseessä ovat yhteiset verovaramme.
Näin saadaan suhteutettua maahanmuuton edullisuus suhteessa kotimaan työttömän työllistämiseen näinä "työvoimapulan uhkaamina aikoina".
Lyhykäisyydessään: Mitkä olivat kustannukset halvimman maahanmuuttajan osalta ja mitkä kalleimman? Mikä oli keskiarvo?
Paljonko eri oleskelustatuksilla oleilevien, päätöstä odottavien hyysääminen maksaa?
Miksi laskelmia ei julkaista, etenkin nyt kun eduskunnan juhlimisestakin on nostettu kohu. Olli Sademies kirjoitti:
Maahanmuuttajasta yhteiskunnalle ensimmäisten vuosien aikana koituvat kustannukset on julkaistava. Niitä ei saa salata, koska kyseessä ovat yhteiset verovaramme.
Näin saadaan suhteutettua maahanmuuton edullisuus suhteessa kotimaan työttömän työllistämiseen näinä "työvoimapulan uhkaamina aikoina".
Lyhykäisyydessään: Mitkä olivat kustannukset halvimman maahanmuuttajan osalta ja mitkä kalleimman? Mikä oli keskiarvo?
Paljonko eri oleskelustatuksilla oleilevien, päätöstä odottavien hyysääminen maksaa?
Miksi laskelmia ei julkaista, etenkin nyt kun eduskunnan juhlimisestakin on nostettu kohu.sillä on, kun tietää että pakolaisten ensimmäiset 3 vuotta rahoitetaan tästä 4,6% mikä on varattu kehitysapuun, mitä enemmin tuhlataan raha täällä oleviin pakolaisiin sitä vähemmän jää lisää pakolaisten tuomiseen, tai kehitysapuun köyhiin maihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762376IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk631839- 1541423
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131236Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021201Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48925- 90874
- 71832
- 28813
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43805