joulusta ja niistä kaikista herkuista ja suklaarasioista mitä tulee lahjaks...miten hitossa sitä kiusausta voi vastustaa...?
Pelottaa jo ajatuskin..
scarythoughts
6835
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
viimeinkin tunnustaa ongelmani ääneen ja viettää koko joulun valvovien silmien alla.
Tiedä sitten, onnistuuko...
Tsemppiä sulle! todellakin kannattaa! Pystyisinköhän itse samaan... voisin yritää! :) ja sitten uudenvuoden lupaus - parantua! hyvää joulua kaikille!
eihän sitä voikaan. :/ minulla meni viime joululoma siinä, kun joka ilta oksentelin suihkussa oikein urakalla, kun ensin olin mättänyt kauheasti suklaata, torttuja ynnä muita herkkuja.. aaaagh. toivon, että hillitsen itseni nyt vähän paremmin.. syntymäpäivillä olen tehnyt niin, että kun olen saanut lahjaksi kauheasti suklaata ja karkkia, olen pistänyt niitä tarjolle, ja itse välttynyt syömästä, kun kaverit ovat napostelleet ne :D tosin jouluna se on vähän vaikeampaa.. ellet sitten halua antaa niitä eteenpäin? minä en varmaan edes pystyisi.
yhtään mitä teen...oon aatellu et heitän niitä vähän kerrallaan pois, että porukat luulis että ite syön ne...tosin tiiän melkein jo nyt että se ei onnistu ja ainakin muutama yö menee vessassa. Tai sit pitäisi vaan antaa itsensä syödä edes vähän, mutta välillä tuntuu et se vähäki on jo liikaa. Sit kun ottaa vähäsen nii ajattelee vaan että sama vetää ihan kunnolla ja tyhjentää sit..Mut kun vaan pystyis jotenki kontrolloimaan sitä ahmimista..etes tän kerran.
oon ratkassu ongelman sillä että oon kieltäny antamasta suklaata lahjaksi mulle. muuten homma olis kaaos jouluna :)
Mulla on sama ongelma. Yleensä aina ennen kun syön aattelen et otan vaan vähä. No sit tekee mili syyä enemmän ja samassa päätänkin et voin nyt syyä kunnoll kunhan menen vessan tän jälkeen. en ikinä oo valvonu yötä oksentaen, saan vatsani tyhjäksi heti ja alta 10 min kukaan ei huomaa edes eroa kun olen oppinut oksentamaan hiljaa ja silmien punaisuss häviää nopeasti itsestään. kun vielä pesee hampaat henkikään ei haise.
Hyvää joulua kaikille!