Mitäpä luuuuulette ??
ei taida tulla kovia kertoimia tälle superille
voisko realilta odottaa "repäisyä"
ei taida tulla kovia kertoimia tälle superille
voisko realilta odottaa "repäisyä"
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
supermoniveto 5
Espanyol-Real Madrid 1,2-0,2,3
At.Madrid-Getafe 1,2,3-0
Roma-Palermo 1,2,3-0,2,3
Lens-Lyon 0,1-0,1
Tuossahan on mahdollisuus vaikka neljään tasuriin...
SuperMoniveto 5
* 1.
ESPANYOL - REAL MADRID
Koti: 0, 1, 2
Vieras: 0, 1, 2
poistettu: 1, 2
* 2.
AT.MADRID - GETAFE
Koti: 0, 1, 2, 3
Vieras: 0, 1, 2, 3
poistettu: 1, 2
* 3.
ROMA - PALERMO
Koti: 0, 1, 2, 3
Vieras: 0, 1, 2, 3
poistettu: 1, 2
* 4.
LENS - LYON
Koti: 0, 1
Vieras: 0, 1
poistettu: 1, 2
* Rivejä: 96
hakea repäsyä Lyonille, vaikka sarjakakkonen onkin vastassa. Sama tilanne oli Marseillea vastaan ja 4-1 vierasvoittoon päättyi.
On se perhana aina jälillä tuo aka. Itellä oli vaan 0-3 tuossa.
Mulla oli 01-345 Lyonille, eli se ja Real (01-012 P:1) osu, mutta kaks muuta kusas. Roma-peliin oli 123-123 ilman tasureita ja siihen yhteen (en nyt muista joukkueita) oli 12-12, eli se jäi maalin päähän. Mietin kyllä tohon Roman peliinkin 234-01, jolla olis osunu. Ois silti se yks kusassu ja ainahan voi jossitella.
Se jäi vielä sanomatta, että Lyon on tällä hetkellä niin ylivoimainen, että se ei jaksa kiinnostua lilliputtijoukkueista, joiden kanssa voi odottaa tuollaisia 1-0 lukemia. Näissä kärkiotteluissa Lyon kuitenkin innostuu laittamaan parastaan ja jälkihän on todettu tuhoisaksi (Marseille 4-1 ja nyt siis 4-0). Kaava tulee lähiaikoina jatkumaan samanlaisena ja mestaruus on tänä vuonna UCL:ssä lähellä. Ei siellä ole kuin pari-kolme joukkuetta, jotka pystyvät laittamaan kampoihin. Realhan ei näihin enää kuulu. Lähinnä Barca ja Chelsea. Saas nyt nähdä tuon sunnuntain vastustajan seuraavat ottelut, nimittäin Marseillehan alkoi taapertamaan heti tuon murskatappion jälkeen.
Kaverin kanssa on satasen veto päällä Barca-Lyon. Minä tietysti uskoin Lyoniin jo ennen pelien alkua...