Elikkä jos joku ystävällinen sielu voisi kertoa nousevan merkkini, kun en tuosta kartasta (www.astro.fi) tajunnut yhtikäs mitään.
syntymäaika: 21.10.1989 klo. 01:00, Kemi
nouseva merkkini?
3
857
Vastaukset 3
- dggg
ah tajusinkin jo.
- vaaka1971
Nousumerkkisi on Neitsyt
Sinä se osaat katsella asioiden hyötynäkökohtia aina kun olet innostumassa uusiin juttuihin. Mikäli vain on pienikin mahdollisuus parantaa joko omia tai toisten olosuhteita jollakin tavalla niin sinä olet mukana jokaisella solullasi. Olet valmis opiskelemaan ja tekemään töitä uuden ideasi hyväksi, sillä mitään keskeneräistä et ole valmis päästämään käsistäsi. Täydellisyyteen pyrkivänä tyyppinä vedät puoleesi ideaalisia ja sinne tänne päättömästi uiskentelevia Kala tyyppejä, joiden päämäärättömyys ja piittaamattomuus vetävät lopulta pinnasi kireälle.
Aurinko Skorpionissa
Elämäsi perimmäinen tarkoitus on oppia kunnioittamaan jatkuvaa syvällistä uudistumistarvettasi ilman mitään turhia varmistuksia. Vasta kun vapaudut omistushalustasi tulet saamaan riittävästi tilaa kaipaamillesi muutoksille jokapäiväisessä elämässä.
Kuu Leijonassa
Sinä teet elämästä dramatiikkaa olipa siihen aihetta tai ei. Ylireagointi ei ole harvinaista tässä kuumerkissä ja väärinkäsityksiä syntyy niin ihastumisissa kuin vihastumisissakin,kunnes oivallat ettei tunnetta voi koskaan 'esittää'.
Merkurius Skorpionissa
Sanan säilä heiluu sinulla terävänä ja ehdottomana oman oikeuskäsityksesi mukaisesti. Et suostu esittämään mitään puoli totuuksia vaan otat kärkevästi kantaa joko puolesta tai vastaan. Voitat väittelyitä yhtä helposti kuin menetät ystäviä.
Venus Skorpionissa
Osaatko itse sanoa mikä riittäisi saamaan sinut vakuuttuneeksi toisen rakkaudesta? Ei mikään muu kuin rakkaus, vaikka vaatimuslistasi tuppaa ajoittain venymään anopin kauppalistan mittaiseksi. Se on kaikki tai ei mitään, jos sinut haluaa.
Mars Vesimiehessä
Mitä oudompi juttu sitä paremmalta se sinusta tuntuu. Olet parhaimmillasi sellaisten asioiden parissa, joita ei ole aikaisemmin päästy kunnolla kokeilemaan. Sinä et epäröi olla ensimmäisenä asialla, sillä vaikeudet on luotu voitettaviksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa862006Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as391293Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134984Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.210915- 78799
- 90784
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo213700- 68662
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,47662On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79628- 69601
- 35591
- 37541
- 55517
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25467Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28452Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin13449- 35444
- 33433
- 40427