Ainoastaan wanhojen puolueiden %:t näkyivät.
Viimeinen gallup- kuinka paljon %
lehdissä ei ollut
6340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
2,1%
Eipä olisi uskonut tällä Soinin poliitikalla että tulisi yli 2% tulosta. Aikamoinen pommi on tosiaan toi 2.1%. Uskoisin että vaaleissa jäädään alle 2% jollei joku Halla-ahon tapainen pääse valtakunnaliseen mediaan (jos pärjää edes niillä kentillä..). Soinin touhut pitää Pesut marginaalipuolueena...se on vaan niin valitettavaa
Tätä samanlaista tekstiä ollaan luettu jo pitkään.
Yhdestä asiasta voit olla varma. Stadista mennään eduskuntaan.
huimaavaa kansan kapinointia. Persujen kannatus ainakin 10% kolmanneksi suurimman kannatuksesta.
Olisikohan syytä tarkistaa kantoja, sekä laittaa älyllisemmät vaalijulisteet esiin.
Nyt on sitten niin huvittavaa touhua, että oksat pois!
Gallup lupaa jo nyt tupla kannatusta viime vaalien edeltäneeseen tilanteeseen. Silloin tuli 3 paikkaa. Nyt olisi siis jo 6 tulossa ja kampanja on vasta alkamassa! Vähintään 10 paikkaa olisi tarjolla!
Wanhojen puolueitten kannattajat tietää tuon ja siksi parku sen kun kasvaa. Perussuomalaiset rulaa!
Gallup ei antanut oikeaa kuvaa, koska siinä huomioidaan edellisten vaalien tulokset. Ns. "suhdannevaihteluita" siinä ei huomioida vaan keskitytään pelkästään tilastomatematiikan hienouksiin.