Ei ainakaan kannata heittää rahojaan puistoon ilman ideaa!
Osta lahjat Nokialta
kierrätäRahaNokialla
9772
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitkä vitun lahjat..
Älä osta mistään mitään...KAMALA LAMA ON TULOSSA !
Viime vuonnahan LAMA heitti pari keikkaa. Meinaako ne taas...?
joo ostakaa nokialta
Mutta Säästökeitaaseen (Jeni) kilahti about 70 egee ja Villihintaan n. 40 egee. Loput ostettiin lähinnä Ideaparkista (BR-Toys ja Toys "R" Us:ta). Anttilaan ja Prismaankin meni mojova potti tänä jouluna. Itseasiassa Anttila taisi voittaa tämän kisan.
Näin kun nyt ynnäilee, niin lahjoihin taisi sittenkin mennä saman verran, kuin viime vuonna. Vaikka tarkoitus oli hieman pihtailla.
Jouluruuat ostettiiin S-marketista, Lidlstä ja Citymarketista Nokialta. Erikoisvalmisteita lukuunottamatta. Niitä varten kun pitää mennä joko Tampereeelle tai Pirkkalaan.
Tänään meni Ideaparkkiin n. 100 euroa. Aika moni liike oli nostanut hintoja, jotta voi nyt kehua 20-50% alea, eli "aletavarat" jäivät hyllyyn. RAX oli tosi törkyinen (ruuanjätteitä oli niin paljon lattialla, että ei meinannut jalansijaa löytyä) ja ruokaa joutui aluksi odottamaan, vaikka kolmannes asiakaspaikoista oli täyttämättä. Taidanpa kokeilla jotain muuta ensi kerralla.
Kyllähän täältä Nokialta ostetaan, jos vain löytyy laaduksasta - ja oikeaan hintaan.
Liideri on ainoa kauppa jossa käyn !
halvimmalla saadaan, sillä ei kannata ruokkia kauppiaita turhaan.
Samoin ei kannata ostaa ensin (osamaksulla) ja sitten kerätä rahat, vaan kerätään rahat ensin ja ostetaan vasta sitten. Tulee paljon halvemmaksikin.
Mielestäni hyvä periaate ja siinä säästyy rahaakin.
oikeassa ei ainakaan ideaparkkiin kannata mennä(parin vuoden kuluttua suomen suurin kirppis)mutta cittari höynäyttää ostajia.kallis ja valikoimaa vähän verrattuna tr:een vastaaviin.
Mielestäni tuo joululahjojen osto on mennyt liiallisuuksiin.
Kauppiaiden riemujuhlaan en aio osallistua jatkossakaan ja eihän eläkeläisen rahoilla ole mitään merkitystäkään sillä ne ovat kovin rajalliset. Sitten ne lahjansaajatkin pääsevät helpommalla kun ei tarvitse vaihtaa joulun jälkeen eikä purnata, että miksi on ostettu vain tuollaisia lahjoja.