Global Fashion Closeouts New York

PinkSlips

New Yorkissa päämajaansa pitävä yritys on listautumassa lähitulevaisuudessa NASDAQ pörssiin. New Yorkissa asuva kaverini on firman toiminnassa mukana ja hänen kauttaan sain mahdollisuuden sijoittaa yhtiön osakkeisiin ennen listautumista. Tarkka listautumispäivämäärä ei ole tiedossa, mutta saan 5$ per share hintaan osakkeita tammikuun aikana, ja osakkeet tulevat ns pink slips tilaan kesäkuussa jolloin hinta nostetaan 10$. Mahdollisuus siis saada 100€ tuotto puolessa vuodessa, mutta itse sijoittamani 2000e pysyy sisällä paljon pidempään, osakkeita tullaan myymään 100$-200$ hintaan NASDAQ- liittymisen yhteydessä ja siitä eteenpäin. Mahdollisuus ostaa osakkeita on vain rajoitetulla määrällä henkilöitä jotka ovat yrityksen lähipiirissä. Kaikki jotka ovat kiinnostuneita sijoittamaan pienen summan (esim 1000-2000€) pienellä erittäin pienellä riskillä ja todella suurella tuotto-odotuksella voivat ottaa yhteyttä [email protected] Pääkaupunkiseudulla voin tavata henkilökohtaisesti, muualta suomesta tuleville voin kertoa puhelimessa mistä on kyse. Älkää tuhlatko minun ja ihmisten aikaa kommentoimalla "kusetusta" viesteillä. Jos ei kiinnosta niin vaihda sivua selaimellasi kiitos. Ne ketkä haluavat lisätietoa,haluavat olla taloudellisesti itsenäisiä: kysyminen ei maksa mitään, minä soitan teille.

Olen 24-vuotias ja eläkkeellä ennen kuin täytän 30.

Sijoitan itse 2000€, kun tuotto odotus on parin vuoden aikana 40kertainen, laske itse. Odottelen yhteydenottoja mailiin.

4

1153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Diilerin kaveri

      Vain 24 vuotias kirjoittaa tälläisiä. Sinulta puuttuu elämänkokemus. Tässä viedään hyväuskoisilta rahat. Ei siinä mitään pahaa jos tyhmältä viedään ylimääräiset. Mutta älä lahjoita enenpää niille sinne Ameriikkaan mitä sinulla
      on vara. Maailma on täynnä mitä houkuttelevanpia sijoituskohteita. Tämä on vain yksi muitten seassa. Maailmassa vain aniharvat ovat rikastuneet satumaisen edullisilla osakekaupoilla. Miljonäärit ovat tehneet omaisuutensa pitkäaikaisilla sijoituksilla.
      Maailman äveriäin sijoittaja Varren Buffet sanoi, että hän ei tunne yhtään miljonääriä joka olisi tehnyt omaisuutensa nopeilla ja lyhytaikaisilla kaupoilla. Uskon että hanellä ei ole mitään syytä puhua p...aa
      Jos minulla olisi todellinen lottopotti tiedossa,
      en siitä hölöttelisi täällä. Mutta jos minun tulokseni riippuisi siitä, kuinka monta hyväuskoista saisin sijoittamaan rahansa johonkin huijaukseen, niin tietysti kertoilisin siitä kaikissa mahdollisissa foorumeilla missä liikkuu rahanahneita ja hyvänuskoisia hölmöjä.

    • netti nörtti

      Huippufirmasi ei ole tainnut juurikaan nettiin tehdä www-sivuja. Google ei myöskään tuosta löytänyt yhtään mitään tietoa.

    • ykc epäilijä

      sitä, että olet syrjäytyneenä työkyvyttömyyseläkkeellä 30-vuotiaana?

      Siltä tuo juttu haiskahtaa. Koko firmaa ei löydy googlettamalla. Miksi täysin tuntematon rättifirma listautuisi maailman kuuluisimpaan TEKNOLOGIApörssiin?

    • Sammon sijoitusneuvoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      260
      4596
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      42
      2770
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1119
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    Aihe