ketun mehtääjät?

.ertsu.

mitenkäs ketun metsästys tuottanu tulosta?meil päin ketut vähissä,ei kunnolla ajoja saanu.mikä lie kadon syy?kettukapi havainnot jääneet muutamaa yksilöö muutaman vuoden aikana.myyriä kyllä olis ravinnoksi ketuille.onkohan laajempikin kannan romahdus?

4

1055

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YLKKY

      KYLLÄ AINAKI SIEVIS ON KETTUJA IHAN NORMI MÄÄRÄ,SAATIIN MUUTAMA KAPINEN KETTU PARI VUOTTA SITTE MUTTA EI OO SEN JÄLKEEN KAPIA HAVAITTU.

      • sievin

        kettuko oli vuonna 2005?


      • YLKKY
        sievin kirjoitti:

        kettuko oli vuonna 2005?

        juu pari kettuu löyty.


    • on on

      Kyllä täällä etelässä ainaki kettuja riittää. (Torniossa). Ole äijä tyytyväinen jos jälet on vähissä. Täällä on kettuja ja myyriä suunnilleen saman verran. Muutama hullu äijä pyytää koiralla, tuskin kukaan kovin aktiivisesti naruilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1529
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      67
      1325
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      211
      1299
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      230
      1275
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1090
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1039
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      989
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      953
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      89
      933
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      838
    Aihe