Hiusten lähtö johtuu joko liian suuresta testosteronipitoisuudesta jota voi hoitaa E-vitamiinilla tai sitten biotiinin(b-vitamiini) puutteesta.
Vastaukset 12
- tiedät
tarkasti hiustenlähdön syyt ja hoidot. Ajatella, nyt ei muuta kuin kaikki kaljut kauppaan E-vitamiinia ja biotiinia hankkimaan!
- mies30v
Vaihdankin välittömästi Gefinan ja Rogainen monivitamiinipillereihin. Ja johan alkaa tuloksia näkymään.
- johtuu
Joo jos tuo pitää paikkansa, niin minullakin on uutisia: Avaruudesta tuleva taustasäteily aiheuttaa hiustenlähtöä, eli lyijypipo päässä estää hiustenlähtöä.
Liiallinen testosteroni saadaan eliminoitua helposti juomalla yksi kossupullo päivässä, testosteronituotanto romahtaa takuuvarmasti jo viikon kuurin jälkeen. Tosin joitain sivuvaikutuksia voi tulla.
E-vitamiinia saa runsaasti kun vetää kossun jälkeen yhden kokonaisen pullon vehnäoljyä.
Tässä saman tasoisia ohjeita kuin aikaisemman viestin jutut.- Jari....
Taustasäteily ei vie hiuksia mutta aiheuttaa syöpää. Taustasäteily on peräisin kylmänsodan aikaisista ydinkokeista ja Tsernobylin onnettomuudesta. Ihmisen testosteroni on huipussaan ns. krapulassa. Itselläni ei krapulaa tule koska syön C-vitamiinia ja E-vitamiinia.
- MÄÄ TIERÄN
Jari.... kirjoitti:
Taustasäteily ei vie hiuksia mutta aiheuttaa syöpää. Taustasäteily on peräisin kylmänsodan aikaisista ydinkokeista ja Tsernobylin onnettomuudesta. Ihmisen testosteroni on huipussaan ns. krapulassa. Itselläni ei krapulaa tule koska syön C-vitamiinia ja E-vitamiinia.
Taustasäteilyä tulee Venäjän salaisista ydinlaitoksista ja sukellusveneistä Kuolan niemimaalta. Enterprise-avaruusalus myös hieman lähettää linnunradalta sitä kun ne menee valonnopeudella.
Ei tule krapulaa enää viikon jälkeen ollenkaan kun vedät kossupullon päivässä, parina ekana päivänä voi tulla vähän mutta sitten kannattaa jakaa se pullo koko päivän ajalle ja aloittaa heti seuraavana aamuna niin ei varmasti enää tule krapulaa. tTestosteroni romahtaa ja hiusket kasvaa uudelleen! viikon kuurin jälkeen voi ottaa yhden punkkupullonkin päivässä lisäksi.Tulee niitä flavonoideja. - Kossu päivässä
MÄÄ TIERÄN kirjoitti:
Taustasäteilyä tulee Venäjän salaisista ydinlaitoksista ja sukellusveneistä Kuolan niemimaalta. Enterprise-avaruusalus myös hieman lähettää linnunradalta sitä kun ne menee valonnopeudella.
Ei tule krapulaa enää viikon jälkeen ollenkaan kun vedät kossupullon päivässä, parina ekana päivänä voi tulla vähän mutta sitten kannattaa jakaa se pullo koko päivän ajalle ja aloittaa heti seuraavana aamuna niin ei varmasti enää tule krapulaa. tTestosteroni romahtaa ja hiusket kasvaa uudelleen! viikon kuurin jälkeen voi ottaa yhden punkkupullonkin päivässä lisäksi.Tulee niitä flavonoideja.Pieniä sivuvaikutusia saattaa tosin tulla...en tiedä miten ne hiukset sitten voi enää kasvaa kun maksakin sanoo poks ja henki lähtee...no ei ole ainakaan testosteronia enää häiritsemässä.
- KANNABISTA
Kossu päivässä kirjoitti:
Pieniä sivuvaikutusia saattaa tosin tulla...en tiedä miten ne hiukset sitten voi enää kasvaa kun maksakin sanoo poks ja henki lähtee...no ei ole ainakaan testosteronia enää häiritsemässä.
Sekin alentaa testosteronituotantoa.
Eikä aiheuta sivuvaikutuksia kuten alkoholi.
Ei tule krapulaa, eikä maksa hajoa.
No seksuaalinen halukkuus hiukan laskee, mutta kun välillä jättää yhden jointin polttamatta niin sekin korjautuu.
Se kannabispsykoosikin on vain urbaani legenda. Alkoholista saa tutkimusten mukaan psykoosin 4 kertaa helpommin. - Anonyymi
Kossu päivässä kirjoitti:
Pieniä sivuvaikutusia saattaa tosin tulla...en tiedä miten ne hiukset sitten voi enää kasvaa kun maksakin sanoo poks ja henki lähtee...no ei ole ainakaan testosteronia enää häiritsemässä.
Maksa kestää 20v kossupullon päivässä.
Sitten on jo tarpeellista pitää tipaton tammikuu.
- lähtee testosteronit
kiihkeä nussinta helpottaa testosteronin liikamäärää eli ei kun nussimaan!
- Anonyymi
Auttaako runkkaaminen asiaan?
- Anonyymi
En usko biotiinin puutteeseen. Tavallisimmat B-vitamiinin puutteet ovat foolihappo ja B12-vitamiinin puute (jälkimmäinen erilaisissa imeytymishäiriöissä, tiettyjen lääkehoitojen yhteydessä ja vegaaneilla, jotka eivät käytä lisäravinnetta). Myös raudan puute aiheuttaa toisilla hiustenlähtöä (välttämättä anemia ei näy hemoglobiinin puutteena, vaan matalina ferritiiniarvoina).
Ikääntymistutkimuksissa B-vitamiinin kaltainen NMN on joillakin vaikuttanut myös edullisesti hiuksiin, ainakin harmaantumista vähentävästi, tosin on lie tyyristä ja vaikeasti saatavaa Suomesta.
Tuskin miehellä on liikaa testosteronia. Pikemminkin kyse on siitä, miten elimistö testosteroniin reagoi. Vai olisiko joku valmis leikkauttamaan itsensä eunukiksi kaljuuntumisen pelossa? - Anonyymi
Liika pesukaan ei tee päänahalle hyvää. Koronan takia kun ei voi käydä missään, en ole pessyt kuin harvoin hiuksia ja tuuhentunut selvästi. Rogaineakin laitan vain kerran pesun jälkeen ja finasteridin jätin kokonaan pois. MSM, biotiini ja sinkki käytän edelleen. Verenkierto kannattaa pitää hyvänä hieromalla ja ettei kiristy liikaa. Lähes aina kaljuilla on kireä kiiltävä päänahka, hiusjuurille ei ole kunnolla tilaa, eikä verenkierto ole hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen331710- 791311
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔841261Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m131126Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t1291055- 74959
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.92947Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok147771Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast52732Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.86707Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää55643Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t13639- 146634
Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä24625- 42617
- 28608
- 50599
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua91597Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.94586- 46563