Juice

manne

juice oli juoppo, joka teki typeriä riimejä ja surkeita säveliä,turha vanha läski juoppo, kaukana nerosta!

10

784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...sinun lopettaa ton saman paskan jauhaminen tällä palstalla. Noita sun "läskipaskajuoppo" - juttujasi on täällä ollut ihan kyllästmiseen saakka. Keksi jotain uutta, mieluiten rakentavaa. Vaihda ainakin levyä, joka on nyt jäänyt pahasti päälle. Ehkä sun kaiken kaikkiaan kannattaa mennä provoilemaan muualle..

      • Satunnainen kirjoittaja

        Mene jonnekin jossa joku voi vaikka härnääntyä. Kielipolitiikkapalstalta löytyy äkäisiä kirjoittajia.


    • olen mä

      Se on makuasia sanoi koira kun persettään nuoli.

    • juuso

      "Pikkunilkki, pikkunilkki
      mieti mietä susta teen
      et saa musta kosketusta silkkikäsineen
      pikkunilkki, pikkunilkki
      olet nainen taikka mies
      yhtälainen vittumainen
      olet, kukaties..."

      • Hyvin ammuttu ja oikeaan osunut "sanapanos".


      • manne

        Te sitä suurtaneroanne, ruskeakielisenä palvotte kuolutta vanhaa juoppoa. nero muka, HAUHO HAUHO, JYRKI ÄLÄ TYRKI ompa mahtavaa juice ei ole neroa nähnytkään


      • Kalevi ja Reiska
        manne kirjoitti:

        Te sitä suurtaneroanne, ruskeakielisenä palvotte kuolutta vanhaa juoppoa. nero muka, HAUHO HAUHO, JYRKI ÄLÄ TYRKI ompa mahtavaa juice ei ole neroa nähnytkään

        Kannattaisi opetella Suomen kieli, ennen kuin alkaa kirjoitella yhtään mitään


      • Juicefani79
        manne kirjoitti:

        Te sitä suurtaneroanne, ruskeakielisenä palvotte kuolutta vanhaa juoppoa. nero muka, HAUHO HAUHO, JYRKI ÄLÄ TYRKI ompa mahtavaa juice ei ole neroa nähnytkään

        Sie manne, opettelisit edes kirjoittamaan, jos sinun täytyy tulla tänne haukkumaan miestä, joka oli nimenomaan nero Suomenkielen käytössä.
        Mahtaakohan tuo manne olla vain nimi, vai liittyykö se erääseen tiettyyn heimoon joka pitää pussihousuista ja raviurheilusta?


      • Juicefani79 kirjoitti:

        Sie manne, opettelisit edes kirjoittamaan, jos sinun täytyy tulla tänne haukkumaan miestä, joka oli nimenomaan nero Suomenkielen käytössä.
        Mahtaakohan tuo manne olla vain nimi, vai liittyykö se erääseen tiettyyn heimoon joka pitää pussihousuista ja raviurheilusta?

        Ehkä äidinkielessä olisi vähän preppaamista; ei tosin yhtä paljon kuin ystävällämme fisulla.
        Samaa p:aa Manne jauhaa täällä toistuvasti; luulisi jo itseäänkin kyllästyttävän. Hohhoijaa, kyllähän maailmaan mielipiteitä mahtuu, mutta voi niitä toki esittää niin monella tavalla. Mannelta on kotikasvatus(kin) jäänyt aika retuperälle, eli voit sen pussihousuteoriasi kanssa olla oikeilla jäljillä.


      • Sol86

        Tosi sairasta alkaa keskustelun aloittajalla ilmaiseen tuollasia mielipiteitä kun toinen on poissa. Jos se jollekin on niin ihana uutinen niin eikö olis parempi hymistellä sitä mielessään uunin pankolla ihan hiljaa. Ja todella säälittävää kertoa tuollaista mielipidettä täällä, sivuilla missä kukaan ei voi temmata edes kurkusta kiinni. Menisit hyvä mies vaikka ihmisten ilmoille huutamaan. Mutta kun ei niin paljoa miestä ole, tai naista.
        Mielestäni muutenkin inhottavaa alkaa pilkata ketään tämän jälkeen kun toinen on poistunut keskuudesta. Vainajan häväistys. Ja toisaalta useimmat järkevät ihmiset pitää suunsa supussa jos kyse on muiden arvioinnista ja haukkumisesta, osa pystyy sanomaan suoraan. Osa kyyristelee selän takana tikari kädessä. Uskon että löydät ryhmäsi luettelosta. Josko mekin saamme nyt rauhan surra.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      256
      6328
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      137
      5273
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      18
      4381
    4. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      172
      3218
    5. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3111
    6. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      189
      2687
    7. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      87
      2571
    8. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      13
      2128
    9. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      182
      1756
    10. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1699
    Aihe