Kahepaikne - kodu Eestis, töö Soomes

Lindprii?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=14594558

Ma ei saa enam üldse aru, mis maa elanik ma olen.Tegelikult ma ju olengi kahe maa elanik: töötan Soomes ja kodu on Eestis.

Lihtsalt aeg on hakata Soomes ja Eestis seadusi vastavalt tänapäeva olukorrale ümber hakata tegema.
Soomes olen elanud, õigemini töötanud, 4.aastat, kuid maksude koha pealt on ikka päris pudru, samuti mis puudutab töötust.

Palga koha pealt on lihtne, kui ikka olen Soomes teeninud, siis sellelt ka Soomes maksud maksan. Aga, kui olen Eestist lisatulu saanud, siis on segadus majas. Lisaks soovib Eesti, et ma oma Soome palga Eestis ka veel deklareeriksin (!?), kuigi senini veel nad ei ole sellelt õnneks lisaraha leiutanud.

Töötuse koha pealt on asi päris kurioosne - kui oled Soomes töötu, siis Soomes on seadus, et välismaal käia ei või. Aga Eesti on mu kodu, Soome on minule hoopis välismaa. Igatahes isegi nädalalõpul keelati Eestis käia. Naljatilgad, samas võiksin mitu korda kaugemale Lapimaale minna.

Olgu öeldud, et Soomest ma veel töötu abiraha ei ole saanud, töötus veel nii lühike olnud. Ei tea, mis selle koha pealt välja mõldakse. Olen suhteliselt pikalt Soomes töötanud, maksud Soomes maksnud. Seetõttu Eestis mind töötuabiraha saamiseks jutule päris kindlalt ei võeta.
Soomes jällegi ei saa Eesti aadessi öelda. Aga samas millise aadressi ma siis ütlen, kui koos tööst ilma jäämisega, jäin ka elamisest ilma.
Tõeline pudru ja kapsad. Ma olen ju Soomes korralikult maksud maksnud, kuid...


Valimiste koha pealt pole mõtet rääkidagi. See rohkem ikka kodukondsuses kinni.
Sain Eestist Soome aadressile valjakaardi. Aadressi kohta küll kirja ei ole veel saanud.

Lõppkokkuvõtteks ei jäägi muud üle, kui kameelon olla: kord punane, kord sinine ja siis ehk violetivärine, vastavalt vajadusele.
Tegelikult tahaks aus kodanik olla, kuid kuidas ja kellele? Teiene pool jääb praegusel juhul ikka kannatama.

Igatahes üritan ise aktiivne olla ja uue töö leida, ehk siis selles osas on vähemalt selgus majas.

HÄID JÕULE KÕIGILE!

19

3831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jyrki01

      See, mida kirjeldasid on ikka tõeline segapudru. Tegelikult on asi lühidalt järgmine. Maksuametnikud võivad täiendada.

      Makse maksad ikka seal, kus tulu teenitud. Kui Soomes oled saanud tulu, siis ka Soomes maksad tulumaksu vastavalt seadusele. Kui Eestis, siis ka Eestis maksad. Soome ja Eesti vahel on sõlmitud topelttulumaksu vältimise leping, mis välistab seda, et ühes riigis teenitud tulu maksustatakse veelkord teises. Kunagi nõudis Eesti Soomes olnud maasikanoppijatelt tulumaksu maksmist. Ja teine huvitav nõue puudutas seda kui Soomes olev tulumaksu protsent oli väiksem kui Eestis, selle vahe kinni maksmist Eesti kasuks. Kui protsent oli suurem, siis Eesti vahet kinni ei maksnud. Nüüd on need asjad õnneks ajalugu.

      Töötuna olles võid nädalalõppudel alati reisida. Seda ei saa ükski ametiisik sinult keelata, sest see on ÜRO Inimõiguste deklaratsiooni ja Soome Vabariigi põhisedause üks põhialuseid. Võid ka argipäeviti reisida, mida sa ei pea ashifeerima, aga sa pead olema ametivõimudele, tegelikult Työvoimatoimistole, kättesaadav (tavaliselt telefonitsi). Enne EU-ga liitumist löödi passi tempel, mille järgi (Työvoimatoimisto ametnike poolt eriti kiivalt) vaadati, kas läksid ikka nädalavahetusel või mitte välismaale (Eestisse). Nüüd võid kasvõi terve nädal Eestis olla. Teine asi on see, kui ilus see on, et kasutad Soome maksumaksja raha ise välismaal olles. Kui tahad aus olla, siis välismaal oldud päevade eest toetusraha ei võta. Tegelikult, aga soovitan ikka korralik töö leida, sest siis on vähem probleeme, ja on rohkem uksi lahti tuleviku jaoks.

      HÄID JÕULE!

      • Lindptrii?

        Tööd Soomes saan ma ju ka ajutiselt Eestis olles otsida. Selleks on tänapäeval olemas internet ja telefonid. Neid ma ju kõige aktiivsemalt kasutangi, olemas nii Soome kui Eesti telefoninumber.

        Probleem tekkis, siis kui mulle Työvoimatoimisto koju (Soome aadressile) kirja saatis, mida ma aga siis õigeaegselt kätte ei saanud. Kiri tuli vale koolituse kohta, kuid tänu sellele mitteregeerimisele ei antud natuke hiljem luba õigele koolitusele.

        Mina ootasin tegelikult vastust koolitusele hoopis interneti kaudu või helistamist. Ei uskunud, et üks kiri, mis võib mõnikord kaotsigi minna, ainuke regeerimisviis on.


      • Lindprii?

        Point oligi selles, et kui tahtsin Eestis saadud tulu Soomes deklareerida, siis Suomen verotajat vaatasid rumala näoga otsa, ei osanud ei a-d ega ö-d öelda, nad ei olnud sellest huvitatud.

        Eesti aga ei võtnud mind mitteresidendina. Nad arvutasid tulumaskuvaba miinumumi minu tulust veel lisaks maha. Kas nii ma naudingi topelthüvesid? Tahtsin kõike ausalt deklareerida, aga lõpuks tegin nii nagu maksuametnikud juhendasid.

        Ütlen ikkagi, et hoopis seadused vajavad vastavalt uutele oludele uuendamist. Praegu on tõeline pudru ja kapsad, kus ka ametnikud ise ei orienteeru.


      • jyrki01
        Lindprii? kirjoitti:

        Point oligi selles, et kui tahtsin Eestis saadud tulu Soomes deklareerida, siis Suomen verotajat vaatasid rumala näoga otsa, ei osanud ei a-d ega ö-d öelda, nad ei olnud sellest huvitatud.

        Eesti aga ei võtnud mind mitteresidendina. Nad arvutasid tulumaskuvaba miinumumi minu tulust veel lisaks maha. Kas nii ma naudingi topelthüvesid? Tahtsin kõike ausalt deklareerida, aga lõpuks tegin nii nagu maksuametnikud juhendasid.

        Ütlen ikkagi, et hoopis seadused vajavad vastavalt uutele oludele uuendamist. Praegu on tõeline pudru ja kapsad, kus ka ametnikud ise ei orienteeru.

        Sul pole vaja deklareerida Eestis saadud tulusid Soomes, kuna Eestis olles oled juba makse maksnud saadud tuludelt. Selles see Soome ja Eesti topeltmaksustamise välistamise lepingu (vist oli nii) iva ongi. Kui suur on tulumaksuvaba miinimum Eestis, see ei tohiks sind ka morjendada, sest kui seadusega on see asi paika pandud siis ela aga rahulikult edasi.

        Mis aga seadustesse puutub, siis neid on korrigeeritud ajaga. Mida aeg edasi EU-s, seda lihtsamaks asi läheb. Täna õnne, et sa polnud 90-ndate algul Soomes.


      • Lindprii?
        jyrki01 kirjoitti:

        Sul pole vaja deklareerida Eestis saadud tulusid Soomes, kuna Eestis olles oled juba makse maksnud saadud tuludelt. Selles see Soome ja Eesti topeltmaksustamise välistamise lepingu (vist oli nii) iva ongi. Kui suur on tulumaksuvaba miinimum Eestis, see ei tohiks sind ka morjendada, sest kui seadusega on see asi paika pandud siis ela aga rahulikult edasi.

        Mis aga seadustesse puutub, siis neid on korrigeeritud ajaga. Mida aeg edasi EU-s, seda lihtsamaks asi läheb. Täna õnne, et sa polnud 90-ndate algul Soomes.

        Nojah, aga mis maa elanik ma siis lõpuks ikkagi olen, kui tuleks neist ühe vahel valida?

        Praegu ju üritatakse vägisi selget vahet vahele tõmmata. Kuhupoole ma siis praegusel juhul jääksin?
        Arusaamatu värk. Loomulik ju, et inimesel on kaks aadressi. Või kuidas Teie asjast aru saate?


      • jyrki01
        Lindprii? kirjoitti:

        Nojah, aga mis maa elanik ma siis lõpuks ikkagi olen, kui tuleks neist ühe vahel valida?

        Praegu ju üritatakse vägisi selget vahet vahele tõmmata. Kuhupoole ma siis praegusel juhul jääksin?
        Arusaamatu värk. Loomulik ju, et inimesel on kaks aadressi. Või kuidas Teie asjast aru saate?

        Kui sõidad nädalavahetusteks Eestisse, siis pead ennast eestlaseks, sest tavaliselt on nii, et viis päeva nädalas tehakse tööd, ei ole mingit vahet, kus maailma pärapõrgus, kuid nädalalõppu veetakse kodus. Eks selle alusel otsusta. Kuigi tänapäeval on nii, et inimesel võib mitu aadressit olla, olenevalt kasvõi kinnisvara hulgast.


      • Lindprii?
        jyrki01 kirjoitti:

        Kui sõidad nädalavahetusteks Eestisse, siis pead ennast eestlaseks, sest tavaliselt on nii, et viis päeva nädalas tehakse tööd, ei ole mingit vahet, kus maailma pärapõrgus, kuid nädalalõppu veetakse kodus. Eks selle alusel otsusta. Kuigi tänapäeval on nii, et inimesel võib mitu aadressit olla, olenevalt kasvõi kinnisvara hulgast.

        Aitäh vastuse eest!
        Kui ma oma aadressiks ainult Eesti märgiksin, siis ma ei saaks ju Soomes töötada, ei saaks Soomes verokortti (oleks tulumaks 35%), ei saaks arstiabi, ei saaks töötuks registreerida ja ma ei teagi mida kõike veel ei saaks, sest selleks on Soome aadressit vaja.

        Eesti rendifirmadega ei ole tahtmist asju ajada. Oskan isegi kõigega hakkama saada. Ainult, kui seda artiklit lugeda, siis ma sellest aadressi asjast küll aru ei saa.


      • jyrki01
        Lindprii? kirjoitti:

        Aitäh vastuse eest!
        Kui ma oma aadressiks ainult Eesti märgiksin, siis ma ei saaks ju Soomes töötada, ei saaks Soomes verokortti (oleks tulumaks 35%), ei saaks arstiabi, ei saaks töötuks registreerida ja ma ei teagi mida kõike veel ei saaks, sest selleks on Soome aadressit vaja.

        Eesti rendifirmadega ei ole tahtmist asju ajada. Oskan isegi kõigega hakkama saada. Ainult, kui seda artiklit lugeda, siis ma sellest aadressi asjast küll aru ei saa.

        Kui elad ja töötad Soomes, siis mingi aadress peab olema. Kasvõi postkasti aadress. See just selleks, et maksuamet oskaks sulle tulumaksuprotsenti arvutada. Kui tervisega peaks midagi juhtuma, siis pääsed kohaliku arsti vastuvõtule. Ka selleks, kui tahad mingeid toetusi saada. Jne., jne. See, et sul Eestis on elukoht, ei takista nüüd Soomes mingit aadressi omada.


      • frederik

        kui tahad Eestis korteri myya, on kyll jama, pead deklareerima ja maksma tulumaksu myygi ja ostu vaheltkas pealt, 20&, Mitteresident on kehv staatus sellisel juhul, midaeha


    • eestlane..

      Nii palju olen aru saanud, et ega siin keegi küll eesti töötuid üleval pidama ei hakka. Parem oleks uus töökoht leida ja siis edasi elada.

      • Lindprii?

        Ma olen 4 aastat Soome riigile maksusid maksnud, miks ma ei võiks siis midagi natuke vastu saada, kui häda majja tuleb?

        Aga ega ma neilt midagi täie jõuaga ei küsigi, püüan ise kõigega hakkama saada.
        Töötu abirahata ehk ma saaksin hakkama, aga mis siis saab, kui tervisega midagi peaks juhtuma?



        Praegune teema: segane aadressi probleem, mis praegu vägisi ametnike poolt tekitatud.

        artiklist:
        "Detsembri alguses märkis siseministeerium ligi 10 000 Eesti kodaniku ametlikuks elukohaks Soome, seda nii tulevasi valimisi silmas pidades kui ka teenuste ja toetuste topelttarbimise vältimiseks."

        “Kahte põhiaadressiga elukohta korraga olla ei saa,” kinnitas Pungas.

        http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=14594558

        http://www.postimees.ee/191206/esileht/siseuudised/235051.php?r=

        Kas kellegil veel on (probleemseid) näiteid, mis tulenevad aadressi valikust?


      • jyrki01
        Lindprii? kirjoitti:

        Ma olen 4 aastat Soome riigile maksusid maksnud, miks ma ei võiks siis midagi natuke vastu saada, kui häda majja tuleb?

        Aga ega ma neilt midagi täie jõuaga ei küsigi, püüan ise kõigega hakkama saada.
        Töötu abirahata ehk ma saaksin hakkama, aga mis siis saab, kui tervisega midagi peaks juhtuma?



        Praegune teema: segane aadressi probleem, mis praegu vägisi ametnike poolt tekitatud.

        artiklist:
        "Detsembri alguses märkis siseministeerium ligi 10 000 Eesti kodaniku ametlikuks elukohaks Soome, seda nii tulevasi valimisi silmas pidades kui ka teenuste ja toetuste topelttarbimise vältimiseks."

        “Kahte põhiaadressiga elukohta korraga olla ei saa,” kinnitas Pungas.

        http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=14594558

        http://www.postimees.ee/191206/esileht/siseuudised/235051.php?r=

        Kas kellegil veel on (probleemseid) näiteid, mis tulenevad aadressi valikust?

        Selle Pungase juttu ära nüüd tõsiselt ka võta. Esiteks, kes keelab kahte aadressi omamast? Ja teiseks, mis asi on põhiaadress? Kunagi 90-ndatel, kui oli soov saada püsivat töö- ja elamisluba Soomes, siis nõuti Eestist paberit, et oled sealt väljakirjutatud.


      • xenia
        Lindprii? kirjoitti:

        Ma olen 4 aastat Soome riigile maksusid maksnud, miks ma ei võiks siis midagi natuke vastu saada, kui häda majja tuleb?

        Aga ega ma neilt midagi täie jõuaga ei küsigi, püüan ise kõigega hakkama saada.
        Töötu abirahata ehk ma saaksin hakkama, aga mis siis saab, kui tervisega midagi peaks juhtuma?



        Praegune teema: segane aadressi probleem, mis praegu vägisi ametnike poolt tekitatud.

        artiklist:
        "Detsembri alguses märkis siseministeerium ligi 10 000 Eesti kodaniku ametlikuks elukohaks Soome, seda nii tulevasi valimisi silmas pidades kui ka teenuste ja toetuste topelttarbimise vältimiseks."

        “Kahte põhiaadressiga elukohta korraga olla ei saa,” kinnitas Pungas.

        http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=14594558

        http://www.postimees.ee/191206/esileht/siseuudised/235051.php?r=

        Kas kellegil veel on (probleemseid) näiteid, mis tulenevad aadressi valikust?

        mind teeb kurjaks selline väide "nautida korraga kahe riigi hüvesid". no mida pekki?
        kui inimene töötab soomes, pole tal eesti haigekassa kaarti. ta ei saagi seda omada. tal on kela-kaart.
        arvan, et küss lasterahades, paljud lapsevanemad, kellest üks soomes tööl, saavad lasteraha nii eestist kui ka soomest, soome pool lahutab eesti poolt makstava summa soome miinimumist maha. nii et - inimene, kes asjast ei tea, sellele võib tunduda jah, et kasu saadakse mõlemalt poolt.
        kas kogu selle jama taga ei olegi eesti riigi soov lõpetada lastele, kelle üks vanem soomes töötab raha maksmise?
        pole kursis (ülalpeetavaid pole) kui suur too eesti poolne lastetoetus on, aga ilmselt murdosa soomes makstavast.
        einoh, ma tahaks näha kuhu nüüd nt. hansapanga teated tulevad? minu soome aadressile või? kuhu saadetakse eestis omatava kinnisvara maksud? välismaale? või hakatakse tõstma välismaal töötavate inimeste makse kinnisvara eest, mida nad eestis omavad?
        tähendab mul kama kaks, aeg näitab, aga väide mingite topelthüvede nautimisest (loe: välismaal töötavad inimesed on sulid, petised ja riigiröövlid) teeb tigedaks küll!


      • ella-mai
        xenia kirjoitti:

        mind teeb kurjaks selline väide "nautida korraga kahe riigi hüvesid". no mida pekki?
        kui inimene töötab soomes, pole tal eesti haigekassa kaarti. ta ei saagi seda omada. tal on kela-kaart.
        arvan, et küss lasterahades, paljud lapsevanemad, kellest üks soomes tööl, saavad lasteraha nii eestist kui ka soomest, soome pool lahutab eesti poolt makstava summa soome miinimumist maha. nii et - inimene, kes asjast ei tea, sellele võib tunduda jah, et kasu saadakse mõlemalt poolt.
        kas kogu selle jama taga ei olegi eesti riigi soov lõpetada lastele, kelle üks vanem soomes töötab raha maksmise?
        pole kursis (ülalpeetavaid pole) kui suur too eesti poolne lastetoetus on, aga ilmselt murdosa soomes makstavast.
        einoh, ma tahaks näha kuhu nüüd nt. hansapanga teated tulevad? minu soome aadressile või? kuhu saadetakse eestis omatava kinnisvara maksud? välismaale? või hakatakse tõstma välismaal töötavate inimeste makse kinnisvara eest, mida nad eestis omavad?
        tähendab mul kama kaks, aeg näitab, aga väide mingite topelthüvede nautimisest (loe: välismaal töötavad inimesed on sulid, petised ja riigiröövlid) teeb tigedaks küll!

        Minule löpetati kyll eesti lasteraha maksmine ära.
        Ok, see selleks, see oli pisike summa.
        Aga samas löpetati ära ka toitjakaotuspensioni maksmine.
        Umbes et nagu kolisin teisele maale ja lastele enam tuge isa puudumisest vaja pole.
        Soome riik mulle ometi selle puhul raha ei maksa.
        Mis vahet seal on kas ma elan soomes vöi aafrikas, kui lastel on isa surnud, siis on surnud.
        Vihale ajab!
        Möttetu maa! See eesti! Vot!


      • jyrki01
        ella-mai kirjoitti:

        Minule löpetati kyll eesti lasteraha maksmine ära.
        Ok, see selleks, see oli pisike summa.
        Aga samas löpetati ära ka toitjakaotuspensioni maksmine.
        Umbes et nagu kolisin teisele maale ja lastele enam tuge isa puudumisest vaja pole.
        Soome riik mulle ometi selle puhul raha ei maksa.
        Mis vahet seal on kas ma elan soomes vöi aafrikas, kui lastel on isa surnud, siis on surnud.
        Vihale ajab!
        Möttetu maa! See eesti! Vot!

        Kunagi 90-ndate alguses said need, kel olid alaealised lapsed tulumaksuvaba toetust 10 000 markka (u. 1677 €) aastas. Sel ei olnud mingit tähtsust, kus see laps elas. Hiljem ärkasid ametivõimud üles, ja olevat teatanud, et makstakse ainult siis kui laps elab Soomes. Kui Eestis on nüüd sama pull, siis saan aru. Teisalt, kui olla veidi suli, siis milleks teatada, et elad Soomes. Väljapääsmatuid olukordi ju ei ole. Alati on väljapääs. Kasvõi postkasti aadress, mis muideks on Soomes üsnagi aktsepteeritav asi.


      • ella-mai
        jyrki01 kirjoitti:

        Kunagi 90-ndate alguses said need, kel olid alaealised lapsed tulumaksuvaba toetust 10 000 markka (u. 1677 €) aastas. Sel ei olnud mingit tähtsust, kus see laps elas. Hiljem ärkasid ametivõimud üles, ja olevat teatanud, et makstakse ainult siis kui laps elab Soomes. Kui Eestis on nüüd sama pull, siis saan aru. Teisalt, kui olla veidi suli, siis milleks teatada, et elad Soomes. Väljapääsmatuid olukordi ju ei ole. Alati on väljapääs. Kasvõi postkasti aadress, mis muideks on Soomes üsnagi aktsepteeritav asi.

        Ma taotlesin eesti välisministeeriumi kaudu omale uut passi ja kui järgi läksin, siis nad hakkasid kohe pärima, et kas siis lapsed elavad yksi eestis ja mina soomes.
        Noh, ma ei ole eriti hea valetama :S :)


      • ausus
        jyrki01 kirjoitti:

        Kunagi 90-ndate alguses said need, kel olid alaealised lapsed tulumaksuvaba toetust 10 000 markka (u. 1677 €) aastas. Sel ei olnud mingit tähtsust, kus see laps elas. Hiljem ärkasid ametivõimud üles, ja olevat teatanud, et makstakse ainult siis kui laps elab Soomes. Kui Eestis on nüüd sama pull, siis saan aru. Teisalt, kui olla veidi suli, siis milleks teatada, et elad Soomes. Väljapääsmatuid olukordi ju ei ole. Alati on väljapääs. Kasvõi postkasti aadress, mis muideks on Soomes üsnagi aktsepteeritav asi.

        Eesti maksumaksjad peavad need toetused omast taskust maksma.

        Kui kolida välismaale, siis peaks ju igaüks võtma kokku selle muudatuse plussid ja miinused aga mitte kiruma, et nad on millestki ilma jäänud.

        Milleks suli mängida?


      • ella-mai
        ausus kirjoitti:

        Eesti maksumaksjad peavad need toetused omast taskust maksma.

        Kui kolida välismaale, siis peaks ju igaüks võtma kokku selle muudatuse plussid ja miinused aga mitte kiruma, et nad on millestki ilma jäänud.

        Milleks suli mängida?

        mina polegi tahtnud suli mängida!
        lihtsalt ma ei saa aru eesti vabariigi valitsuse mötlemisest.
        mis vahet seal on kus riigis eesti kodakondsust omandava laps elab, kui tal on isa surnud, siis on surnud.
        toitjakaotuspensioni vöiks ju ikka maksta lapsele edasi.
        lasterahaga oli teine lugu- eesti löpetas maksmise, soome alustas.
        aga seda raha ei saa mu lapsed enam mitte kuskilt.
        kui ma oleks eesti edasi jäänd, siis nad oleks saanud seda kuni 18 aastani.
        summa oli 2000 eeki., nii et mitte just tyhine.

        kahju kuidagi, elu ajal isa tegi tööd, maksis makse, kasvatas eesti iivet kahe lapse vörra ja siin on siis nyyd tänu!!!
        ptyi!


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Cynthia Woods

      😋😍😋😍😋😍😋😍😋 💋 ­­­N­­y­m­­­f­o­­m­­a­­a­­­n­i -> https://x18.fun/girl04372247#CynthiaWoods 🔞💋❤️💋❤️💋🔞�
      YIT-Yhtymä
      2
      14861
    2. Aimee Dvorak

      😍😋😍😋😍😋😍😋😍 💋 ­­N­­­y­­­m­­f­o­m­a­a­n­­­i -> https://x18.fun/girl02740429#AimeeDvorak 🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋
      0
      3059
    3. Molly Graham

      😍😋😍😋😍😋😍😋😍 😍 ­­N­­­y­­m­­­f­­­o­­m­­a­a­n­i -> https://x18.fun/girl02277975#MollyGraham 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️
      Puhelimet
      0
      3055
    4. Rachelle Reynolds

      😋😍😋😍😋😍😋😍😋 🔞 ­N­­­y­­m­f­­­o­­m­­­a­­a­n­i -> https://x18.fun/girl03175674#RachelleReynolds 🔞❤️💋❤️💋❤️
      Etelä-Savo
      0
      3055
    5. Becky Steele

      🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑 💋 ­­N­y­­­m­­f­­­o­­­m­­a­a­­­n­­i -> https://x18.fun/girl05250014#BeckySteele 🔞❤️💋❤️
      Arkkitehtuuri
      0
      3055
    6. Allison Queen

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒 ❤️ ­N­­­y­m­­­f­­­o­­m­a­a­­­n­­­i -> https://x18.fun/girl07854217#AllisonQueen 🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞
      Vedonlyönti
      0
      3054
    7. Pamela Orr

      😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋 🍒 ­­­N­y­­m­f­­o­­­m­a­­­a­­­n­­­i -> https://x18.fun/girl06055581#PamelaOrr 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
      Star Wars
      0
      3054
    8. Lakeisha Coleman

      🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑 💋 ­­N­y­­­m­f­­o­­m­a­­­a­n­­i -> https://x18.fun/girl08105348#LakeishaColeman 🔞💋❤️💋❤️💋🔞
      Synnytys
      0
      3050
    9. Stephanie Love

      😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋 ❤️ ­­N­y­­­m­f­­o­­m­­­a­a­­n­­­i -> https://x18.fun/girl01692207#StephanieLove 🔞❤️💋❤️💋❤️
      Lappi
      0
      3046
    10. Nancy Taylor

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍 ❤️ ­­­N­­­y­m­­­f­o­m­­­a­­­a­n­­­i -> https://x18.fun/girl01560856#NancyTaylor 🔞💋❤️💋❤️💋
      Kauris
      0
      3044
    Aihe