Xantia lahja, lippis ??

Täällä aikaisemmin kyseltiin Xantian haalarien ostopaikkojen perään ja nimenomaan pk-seudulla. Haluiaisin vielä ostaa viime hetken joululahjana miehelleni Xantia -lippiksen, eli onko tietoa mistä sellaisen voisi hankkia ?? Noissa aikaisemmin mainituissa paikoissa ei sellaisia olllut, eikä varsinkaan talvikäyttöön olevia.

Kiitoksia etukäteen , "joulumuori Espoosta"
17621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

"ei sellaisia ollut, eikä varsinkaan talvikäyttöön olevia."

Volkkarimiehille noita talvilippiksiä myydään,tai yleensä automyyjät antaa sen lahjaksi,autossa kun ei muuten tarkene.

Itselläkin on yksi vielä naulakossa tutulta automyyjältä saatuna,toisen annoin kaverille joka valitti aina että päätä palelee kun joutuu töissä ajamaan VW Transportterilla.

Äänestä
  • no ei paljon päätä sitten palele :) Lippiksen läpät alas ja eikun menoksi..........

    nykis

    Äänestä

Näin eräällä huoltoasemalla kaverin jolla oli Xantia -logolla varustettu karvahattu. Mistäköhän niitäkin saa ??

melli

Äänestä

Haluaisin hankkia tuollaisen karvahatun, mutta pelkästään Citroen logolla. Eikös Hankirallissa ollut nittä käytössä, olis hyvä joululahja pukin konttiin

Äänestä

Paljonko C5 lippis maksaa tarvikeliikkeessä, onko tietoa ?

Äänestä

Etsin taas isäinpäivän lahjaksi C5 logolla karvahattua tai nahkaliivejä , iskällä kun on jo nahkarukkaset.
Olen etsinyt nettikaupoista mutta ei ole tullut vastaan, onko kenelläkään tietoa esim. jälleenmyyjistä ?
Ja vinkit muistakin C5 tuotteista kiinnostaa, poislukien tekniset opaskirjat

Äänestä

Vielä ehtii lahjakauppaan :
Safarihousut , C5 brodeerauksella, ovat suosittuja, löytyy lähes jokaisesta halpishallista.
Kyl maar ihanat !

Äänestä

Täällähän oikea keskustelun avaus ongelmaani. Pitäisi löytää isälleni Citroen merkillä varustetut ajokengät, vanhat ruskeat räpylämalliset ajojalkineet kun ovat jo lähes "kusenpolttamat".
Ainakin Lööbin voittokaudellä näin hänen jalassaan Citroen logolla varustetut ajokengät, onko kenelläkään tietoa minkä merkkiset ja mistä voi ostaa ?? JA onko hinnasta tietoa

Äänestä

Loob ajoi Sparcon kengillä, löytyy hyvin varustelluista autoliikkeistä.
Hieno joululahja !!

Äänestä

Löytyiskö jostain Espoon liikkeestä Citroen pipoja ??? Iskä sain joululahjaksi liian pienen pipon, eikä voi vaihtaa sitä joten yritän vaivihkaa etsiä paremmän ja mieluisalla logolla.

Hiukan hävettää kun puuhastelee lumitöissä auton ympärillä takaraivo paljaana

Äänestä

Kyllä kevät kohta koittaa ja myös C5 kuskitkin pääsevät shillaamaan autoillaan, lasit vaan otsalle ja kyynärpää ikkunasta ulos niin jenkkiautojenkin kuskit ovat kateellisia. Ainakin meidän iskä jo odottaa aurinkoisia kelejä että pääsee huviajelulle Femmallaan.

Mutta iskä vois vaihtaa ne kalasit kunnon autoilulaseihin.
Onko kenelläkään tietoa, onko Citikka logolla varustettuja ajolaseja tarjolla Espoon lähistöllä ???

Äänestä

Ranskasta tuli hommattua C5 aurinkolasit, eivätkä ole mitkään kalalasit !

Löytyy myös nettikaupastakin, hinta oli kohtuullinen 125 Ranskan euroa, eikä tartte hävetä kun käpärin kanssa ruisailee Marseillen lasit otsalla

Äänestä
  • Yritin etsiä isäinpäivä lahjaksi C5 tai Citroen kaulaliinaa, mutta ei löytynyt mistään, olis ollut kiva korvata iskän vanha, nukkaantunut "merkki"-liina. Mutta ei ainakaan euroopan verkkokaupasta löytynyt. No löysin jotain muuta tilalle.

    Näin jossakin rallikatsauksessa jollain Citroen tallin jäsenellä puhelimen jossa oli Citikka logo, onkohan niitä jossakin myytävänä ??? Ja mielellään opiskelijan kukkaroon sopivaan hintaan. Voi olla käytettykin !
    Iskä kokoajan vilkuilee puhelimeen, vaikkei sille edes tule viestejä tai soittoja. Mutta alkuperäinen kuori on jo melko kulunut, eikä kuitenkaan osto uutta luuria moneen vuoteen

    nim. opiskelija

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yritin etsiä isäinpäivä lahjaksi C5 tai Citroen kaulaliinaa, mutta ei löytynyt mistään, olis ollut kiva korvata iskän vanha, nukkaantunut "merkki"-liina. Mutta ei ainakaan euroopan verkkokaupasta löytynyt. No löysin jotain muuta tilalle.

    Näin jossakin rallikatsauksessa jollain Citroen tallin jäsenellä puhelimen jossa oli Citikka logo, onkohan niitä jossakin myytävänä ??? Ja mielellään opiskelijan kukkaroon sopivaan hintaan. Voi olla käytettykin !
    Iskä kokoajan vilkuilee puhelimeen, vaikkei sille edes tule viestejä tai soittoja. Mutta alkuperäinen kuori on jo melko kulunut, eikä kuitenkaan osto uutta luuria moneen vuoteen

    nim. opiskelija

    Löysin noin 10 sekunnissa internetistä citroen kaulaliinoja joten hakutekniikassasi on vielä vähän opiskeltavaa.

    Äänestä

Ei kannata ostaa haalareita, safarihousut ovat nyt kovassa huudossa Citikka kuskeilla. Meidänkin rapun ainoalla C-kuskilla on sellaiset ja kestävät vuodesta toiseen..... ja erittäin muodikkaat vaikka pinta jo "kiiltää".
En tiedä myykö maahantuoja näitä mutta varmasti "Uffesta" tai kontista vois löytyä

Äänestä

Löysi puolisolle Citroen tavaraa verkkokaupasta joululahjaksi. Kannattaa katsoa !

Äänestä
  • Oliko myös Citroen pipoja ja sateenvarjoja ?? Housuja tuskin löytyy ???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joulumuori kirjoitti:

Täällä aikaisemmin kyseltiin Xantian haalarien ostopaikkojen perään ja nimenomaan pk-seudulla. Haluiaisin vielä ostaa viime hetken joululahjana miehelleni Xantia -lippiksen, eli onko tietoa mistä sellaisen voisi hankkia ?? Noissa aikaisemmin mainituissa paikoissa ei sellaisia olllut, eikä varsinkaan talvikäyttöön olevia.

Kiitoksia etukäteen , "joulumuori Espoosta"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu