Hei kanssaeläjät!
Nyt olisi sellainen ongelma, että pitäisi aattona lähteä radalle. Mutta mutta, osattekos kukaan sanoa missä olisi jouluna ihmisiä ja mieluiten 25 ?
Ennen vanhaan joulupaikka oli Lyni, mutta entäpä nykyään kun tuota ikääkin on?
Kiitoksia vinkeistä ja iloista juolua kaikille!
Nyt olisi sellainen ongelma, että pitäisi aattona lähteä radalle. Mutta mutta, osattekos kukaan sanoa missä olisi jouluna ihmisiä ja mieluiten 25 ?
Ennen vanhaan joulupaikka oli Lyni, mutta entäpä nykyään kun tuota ikääkin on?
Kiitoksia vinkeistä ja iloista juolua kaikille!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Pappikin on paikalla... "ilosanomaa" tarjoomassa.
...ja petaa mainospaikkaa "tiedät kyllä mille"?
Joo, FORTE on perinteisesti auki kaikki joulunpyhät ja paljon on yli 25-vuotiaita iloisissa juhlijoissa!
Hyvät joulut sinullekin. Wink.
En enpä ole tiedät kyllä kuka, tiedät kyllä mistä! En! Yritän juuri jotain vaihtoehtoista paikkaa keksiä tuolle, kun kyseinen mesta ei ole listan kärjessä.
Tällainen liikkuvainen sinkkutyttö vain haluaa keksiä aattoillaksi puuhaa :0)
oltiin likkakaverin kanssa Giggelissä. Ihan hauska ilta ; )Tänä vuonna ehkä Åbo diskotekiin tai sit Forteen -johonkin kuitenkin : )
jos Vegas on silloin auki niin siinähän se on Lynin vieressä ja ikäraja 25, joten oikean ikäistä porukkaa pitäisi löytyä. Siellä on töissä Lynin "vanhat ja parhaat" baarimikot, joten siinä mielessä sulla olis sitten vähän sitä vanhaakin fiilistä.
...tuota avaus "kerjäsi".
Pekka on kone. Nettimainonta on ilmainen, Pekka-typyseni.
Ei ol auki Giglig eikä Vegas. Saas kattoo sitten minne päätyy. Vaikka eipä kai sillä väliä, kunhan on vain hauskaa! :0)
Mutta tottahan se on ettei aattona valinnavaraa ole liikoja. Muitelin juuri, että tulihan sitä käytyä ennen vanhaan jouluisin myös 57:ssa ja fortessa. Siis aikana ennen sedua.
Tuskinpa pekka jaksaisi täällä mainostella...aika kaukaa haettua mun mielestä.On varmaan muutakin tekemistä!!! Ja pekka ei muuten yksin niitä ravintoloita omista!!!
Mikä on sähköpostiosoitteesi, johon voisi lähettää lisäinformaatiota?
Hauskaa Joulua kumminkin!
Mitäs lisäinfoa sinne sähköpostiin laittaisit? Meinaan sellaista ettei tänne voi kirjoittaa ;0)
Ihan vaan normaalia tiedustelua. Tavallista juttua.
syödään kinkkua omasta jääkaapista,ja otetaan pöydänjalan vieressä olevasta Kossupullosta huikka päälle.Kapakkaan meen vasta Uudenvuodenaattona;)