Ihan tylsä tää palsta nykyää

Lady Awa

Oikeesti. Ennen oli paljon mielenkiintosempaa ja mukavempia kirjoittajia. Nykyää kaikki vaa "kilpailee" kuka on enemmän Lordi fani jne.

Tylsää....Boring... :/

4

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Evil

      Sun jutut on kyllä ollut tosi hyviä!

      • Miss Kita

        Jep. Lady Awa on melkeinpä ainut järkevä ja aktiivinen kävijä.
        Ja se taistelu-juttu on musta aika lapsellista.
        Jokainen osoittaa omaa faniuttaan monella tavalla. Ja Lordi-faniksi voi sanoa, jos kuuntelee Lordin musiikkia! Ei siihen muuta tarvita, paitsi vähän tietoa bändistä ei olisi pahitteeksi. Esim. jos joku tulee kysymään ns. Lordi-fanilta, mikä on yhtyeen keulakuvan oikea nimi ja tyyppi on sillein "Häh?", niin en mä sit oikeen tiedä... Mut tosissaan lapsellista kinastella sellasesta.
        Pitäisiköhän suosiolla alkaa käydä siellä Monsterboardilla? Siellä on sentään kunnon jutut, ja hyvällä lykyllä bändin jäsenet itse tulevat vastaamaan. ;)
        Emt. Ihan ku tää paikka olis kuollu tai jtn. Mutta en mä kyllä ees tiedä, minkälainen tää ennen oli, kun oon melko uus.


    • lskdjf

      Manboyn kitaristi Antti kyseenalaistaa Findance.comin haastattelussa virallisen 911 -totuuden:

      "Kerron, että olin juuri junamatkalla Tampereelta Helsinkiin katsonut South Parkin uuden jakson, joka keskittyi 9/11-salaliittoteoriaan, mistä Antti innostuu.
      - Virallinen teoria on salaliittoteoria. Eihän kukaan tiedä, mitä oikeesti tapahtui, muuta kuin mitä meille on kerrottu. Siinä on todella hämäriä juttuja. Pitäis tutkia, miksi kolme teräsrunkoista rakennusta sortuu vapaanpudotuksen nopeudella, joka käytännössä tarkoittaa rakennuksen purkua räjähtein. Sen puolesta on todella paljon todisteita. Kaikkein parasta on, ettei wtc-7 rakennuksen "romahtamisesta" suuri yleisö edes tiedä eikä siitä ole valtamediassa juuri puhuttu.

      Ja kuvat Pentagonista juuri iskun jälkeen osoittavat, että reikä on huomattavasti paljon pienempi kuin jos siihen olisi osunut American Airlinesin lento 77. Asiassa on niin massiivinen määrä ristiriitoja, että se asettaa virallisen teorian todella huonoon valoon. Mua harmittaa, että kaikki leimataan aina salaliittoteorioiksi. Virallinen teoriahan on maailman paras salaliittoteoria: Osama, Afganistanin luolasta, ohjaa 19 kaapparia Länsimaista yhteiskuntaa vastaan, Antti pohtii.
      - Pitäis pystyä keskustelemaan ilman, että se leimataan salaliittoteoriaksi. Mun mielestä siitä ei ole olemassa varsinaista totuutta, vaan se on hirveen tunnepohjainen asia varsinkin Yhdysvalloissa. Hirveä tragediahan se on ja pitää kunnioittaa kuolleita ihmisiä, mutta se ei ole syy, etteikö voisi mennä syvemmälle, että mitä on tapahtunut, Toni tuumii."

      http://911inmemoriam.blogspot.com
      It's time to wake up!    

      • tää tylsä

        palsta on kun ehkä vaan 2 tyyppiä kirjottaa vakituisesti plus muutama piripää satunnaisesti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      158
      10065
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5504
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3939
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      50
      2725
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      75
      2440
    6. 81
      2239
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      145
      2046
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1858
    9. Roger Karimus

      – Sain muun muassa vuonna 2008 kolmen vuoden vankeustuomion törkeästä pahoinpitelystä. Autoin naispuolista tuttuani, kun
      Voimailulajit
      2
      1621
    10. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      141
      1525
    Aihe