Huonot kuskit

huonot kuskit ajavat ylinopeuksia, aiheuttavat onnettomuuksia, eivät siedä toisia tienpäällä, ovat mielestään muita parempia ja asettuvat tätä määritelmää vastustamaan.
6557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Puhut vähän, mutta paskaa. Elämäsi taitaa olla aika tasapaksua.

Äänestä
  • lisäksi hidas mutta jäykkä älyinen

    Äänestä

  • huonoksi kuskiksi - onnittelen!

    Äänestä

  • juuri kirjoitti:

    huonoksi kuskiksi - onnittelen!

    Amiskassa on taitaneet joululomat alkaa keskustelun tasosta päätellen. Muistakaahan laumasielut ajaa niillä parikymmentä vuotta vanhoilla tojoillanne rajoitusten mukaan muita arvostelematta...

    Äänestä

mutta onneksi vähän.

Äänestä

Hyvällä kuskilla on takanaan kolariton historia, täydet bonukset ja paljon kilometrejä.

ps. nyt ei puhuttu autolla tapahtuvasta urheilusta, joka suitetaan suljetulla tiellä tai radalla, vaan yleisestä liikenteestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


määritelmä kirjoitti:

huonot kuskit ajavat ylinopeuksia, aiheuttavat onnettomuuksia, eivät siedä toisia tienpäällä, ovat mielestään muita parempia ja asettuvat tätä määritelmää vastustamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu