Niin mikä olisi tämän vuoden se ehdoton ykkös-KAUHU elokuva?
Remake-leffatkin kuuluisivat siihen koska muutenhan kauhu-pätkiä olisi liian vähän tälle vuodelle.
Mielästäni paras 2006 vuoden KAUHU elokuva olisi ehdottomasti HILLS HAVE EYES uusi-versio Wes Cravenin 70-luvun kultti-KAUHU leffasta.
Videolle tulleista KAUHU leffoista olisi yli vuoden odotuksen jälkeen tullut EMILY ROSEn RIIVAAJA.
Remake-leffatkin kuuluisivat siihen koska muutenhan kauhu-pätkiä olisi liian vähän tälle vuodelle.
Mielästäni paras 2006 vuoden KAUHU elokuva olisi ehdottomasti HILLS HAVE EYES uusi-versio Wes Cravenin 70-luvun kultti-KAUHU leffasta.
Videolle tulleista KAUHU leffoista olisi yli vuoden odotuksen jälkeen tullut EMILY ROSEn RIIVAAJA.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jep samaa mieltä, The Hills Have Eyes (2006)
Aivan mieletön paukku. Alexandre Aja teki kyllä aivan loistavan remaken Wes Cravenin leffasta.
Odotan innolta Ajalta uutta materiaalia. Yksi paras uusista ohjaajista.
Kyllä paras kauhuelokuva tälle vuodelle.
tämä vuosi on ollut todella huono kauhuelokuvien suhteen, ei mitään isoa uutta elokuvaa...vaan "kohtalaisia" re-makeja...........kyllä toi hills have eyes on paras tänä vuonna......
Mutta mikä on paras EI re-make kauhu tänä vuonna ?......omasta mielestä silenthill vaikka se olikin aikamoinen pettymys
pari muuta hyvää kauhupätkää oli SawIII ja Hostell. Elokuvat edustavat hyvin eri tyylistä kauhua, mutta mielestäni nämä kolme olivat ehdottomasti tämä vuoden "eliittiä". Hostell laittoi erilaisella juonellaan pohtimaan asioita syvemmin.. mitä jos todella sellaista ihmisten tappokauppaa harjoitetaan..
Valmistuiko tänä vuonna muka mitään muuta kuin remakeja tai jatko-osia tai muuten vaan suuria kasoja paskaa? Paska vuosi ainakin "kauhun" osalta.
...pöh!!! ihan paska!!!
Ring 2. Aivan sairaan loistava leffa. Paras!!! parempaa ei ole!
Tuohon edelliseen viestiin kysymys:
Alunperin Japani-versiostakin on tehty jatko-osa.
Tämä Jenkki-versiohan on Remaken jatko-osa,lmeisesti se Japsi-versio täytyy olla MAAILMAN PARAS KAUHU-pätkä.
Maailman paras!!!
Wolf Creek? Eikö kolise kellekään?
On kyllä minustakin vuoden paras, ainakin karmeudeltaan karmivin tämän vuoden pätkä ja kyllä se monet taannoisetkin pätkät pesee. Karmivuutensa takia ei viihdyttävin, mutta paras aidon kauhutunnelman osalta ja todellisuuteen perustuvuus antaa tälle karmivan lisän.
Wolf creek on kyllä hyvä kauhu leffa mutta se ilmesty vuonna 2005. Tän vuoden paras kauhu leffa on varmaan hills have eyes.
Saw 3
SAW3 ehdottomasti yksi karmivimmista ja sairaimmista 2006 valmistuneista leffoista
Tähän mielipiteeseen voisin yhtyä, oon kattonu sen jo n.5 kertaa. Ja tyttökaveriini voisin myös yhtyä ainakin 5 kertaa. Ja Shakiraan yli 10 kertaa. Ja nyt meni jutut pöljyyden puolelle, sori :(