syytön juridisesti

Pahoinpitelystä syyttäjä ei syytä Jaskaria, kun katsoi, ettei näyttö riitä.
Ei se sitä tarkoita, etteikö Jaskari olisi syyllistynyt naisensa hakkaamiseen.
Kokoomuslaisen ollessa kyseessä olisi ihme, jos ei olisi syyllistynyt.
3148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Ja Jaskarilla ja sen virolaisystävättärellä oli Seiskan kannessa silmä mustana.

    Äänestä

iloa ja toivoa, he saivat riveihinsä
edustajan jolla on vain yksi syyte
päällä:DDD Voihan olla, että mustat
silmät kuuluvat puolueen imageen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko muuten? kirjoitti:

Pahoinpitelystä syyttäjä ei syytä Jaskaria, kun katsoi, ettei näyttö riitä.
Ei se sitä tarkoita, etteikö Jaskari olisi syyllistynyt naisensa hakkaamiseen.
Kokoomuslaisen ollessa kyseessä olisi ihme, jos ei olisi syyllistynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu