Riittääkö pääministerin koulutukseksi nykyään ylioppilas? (Heinäluoma sdp:n ehdokas)
ylioppilas Heinäluoma
Reino
8732
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Heinäluoma on niin ylimielinen ja itseensä tyytyväinen, että ei taatusti näin siinä mitään ongelmaa. Virkamiehethän ne työt tekevät.
Toivottavasti äänestäjät eivät anna esiintymisen hämätä, vaan vaativat myös ammattitaitoa ja koulutusta.
Ihan ylioppilas ????
http://www.youtube.com/watch?v=xnH5jIRD7zc
Heinäluoma on koulutukseltaan ylioppilas ja sotilasarvoltaan reservin ylikersantti. Hänen valtio-opin opintonsa jäivät kesken hänen siirtyessään työelämään.
***Marxilaisen kansantaloustieteen peruskurssin Heinäluoma on kuitenkin suorittanut.***
OK... Tämä selvä.
Reservin yk on tullut ilmeisesti valtiollisista ansioista (ministerinä ja kansanedustajana)?
tällä tönkködemarilla. Onko sitä SAK:ssa opittu ihan sisäsiistiksi? Politrukki ja julistaja. Tyhjät tynnyrit...
Minusta KAIKKIEN suomalaisten kansanedustajien pitää olla vähintään akateemisia, esim. yksi loppututkinto korkeakoulusta riittää. Eikä sitten mitään ammattikorkeakoululaista (Saarela).
Emme me halua itseämme tyhmempiä itseämme hallitsemaan, emmehän?
nykyään...kuin ylioppilaat?!
Halonen ei ole minun presidenttini vaan Stasin nkätyri kuten poikaystävänsä Tuomioja...maanpettureita,...samoin Heinäluoma...en halua tähän maahan enempää SAK:n miehiä ja maanpettureita poliitiiseen johtoon?!
Jouluroviolle joutaisi nämäkin..?!
mutta suurin osa suomalaisista on tyhmiä kun uskovat sinisilmäisesti niiden lupauksiin, eihän ne ole kopskaan pitäneet niitä.
ja kykenevä pääministerin tehtäviin, eihän
sitä muuten pääsisikään Pääministeriksi.
Omaat ilmiselvästi selvännäkijän lahjoja
nähdessäsi Heinäluoman Pääministerinä,
siitä pisteet sinulle.