Lemissä koiranpennun pihasta vienyt eläin on sitten paljastunut koiraksi.
Mitä yhteistä on Pylkönmäellä ja Lemillä? Helppo vastaus, niissä ei eroteta susia koirista, mutta julkisuus on kivaa!
Mitä yhteistä on Pylkönmäellä ja Lemillä? Helppo vastaus, niissä ei eroteta susia koirista, mutta julkisuus on kivaa!
Vastaukset 27
Vanhimmat
Johan tuo piti arvata.
Hysteerikot vain taas vaahtosivat, kuten aina ennenkin...
linkkejä,faktaa,en usko.koira ei todistettavasti ole koskaan ollut vaarallinen eikä vienyt toista koiraa.
Puhutko koirista yleensä? Eikös tässä jokin aika sitten ollut pari sakemannia vapaalla jotka raatelivat lampaita tuolla jossain päin suomea? Eli kyllä koiratkin osaavat olla vaarallisia jos sille päälle sattuvat...
jossa koira tappoi naisen..
onko sulla todisteita,näitkö itse?jos et nähnyt ei ole totta.onko tuttua,piiperö kyselyä?
tiedän vielä paikankin missä tapahtui. Tästähän oli juttua vaikka kuinka paljon aikoinaan. Muistaakseni oli mastiffi. Sun tapa vain on heittäytyä nimittelemään.
Eiköhän ole aika lopettaa tämä susivalheessa elo. Aina kun jossain alkaa sudet kesyyntymään ja vahinkoja tulee, puhutaan koirista. Onko nahka taanalla jo? Vai miten lajimääritys on tehty?
Vähempänsä häirikköjen takaa on koiria paljastunut, Suomesta en tiedä yhtään. Pieksämäen suunnalla taannoin väitettiin ammutun kyllä sekuli.
Lemissä oli vedetty kuulemma jo koirasutta keskusteluihin.
Koira mikä koira, hyvä kun totuus taas selvisi!
Kuinka monta kirjettä Oinonen ehti tällä kertaa postittaa?
No ei tullut kyllä yllätyksenä. Taas on vieritetty heti syy suden niskoille. Ei ole mitenkään tavatonta, että koira hyökkää ihmisten ja kotieläinten kimppuun. Varsinkin koiran ja suden risteymät ovat erityisen vaarallisia, sillä niillä on suden koko ja voimat, mutta samalla niiltä puuttuu suden luontainen pelko ihmistä kohtaan. On tutkittu juttu, että iso osa susien teoiksi väitetyistä vahingoista on myöhemmin osoittautunut koirauden työksi.
Aina kun susi syö koiran niin se onkin koirasusi.
Nehän pitää ampua oitis kaikki pois ja kenelläkään ei varmaan ole valittamista.
Tämän halusin vain varmistaa ja vastauksen sain.Eu;kaan ei pane pahakseen jos suomen KOIRASUDET tapetaan pois.JES JES JES!1!111!
Mikä ihmeen koirasusi, olit sen keskustelun aloittaja!
Nyt puhutaan koirista.
mainitsi koiran ja suden risteymän olevan se vaarallinen.senkin latvakakkonen,pyyhi rähmä silmistäsi ja korvantaukset kuiviksi.
sun viestit on kyllä pohjasakkaa...
Olihan tuossa edellä mainittu koirasudet vaaralliseksi.Se koira älähtää johon jne jne
Kun luen viestit mihin vastaan ja sinä yksittäisen vastauksen.Jospa pukki tuo sinulle kärsivällisyyttä lukea ketjun kaikki viestit ennekuin alat kiukutella.Ymmärrän pettymyksesi koska et saa minua nurin millään.Koeta kestää kyllä se siitä.
on sinusta ihan OK...? Mitä kärsivällisyyttä tuon lukemiseen tarvitaan?
sinua ettet murru taakan alle lue nimimerkki asasi.sitten kerrot puhuttiinko siinä koirasusista.onko liian vaikeaa??
jos puhuttiin niin saako koirasudet ampua vai ei?
Aina kun koira tekee pahojaan, niin löytyy nämä koirasusi jutut.
Mikä riivatun koirasusi, koira mikä koira, ei siinä tarvita susi-etuliittettä.
Et sorru nimittelemään esim;paskaksi ketään.Hyvä että olet sivistynyt ja hienotunteinen.On hyvä asia että keskustelet korrektisti vielä siloinkin kun olet hävinnyt.
Jätetään se koira takaliite pois.
kysyit äsken joltain että onko todisteita siitä että koirat olisivat tappaneet ihmisiä sun muuta.mitä todisteita sinulla on koirasusien teoista?kannattaisi varmaan taas kerran katsoa peiliin.saanko kysyä ikääsi,luulen että olet jokin häiriintynyt teini joka purkaa paineitansa joka päivä suomi24:sen palstoille kun oma elämä on niiiiin kuivaa että ei ole muutakaan tekemistä..tuollaiset ihmiset pitäisi ampua pois.laittaa sähkötuoliin.
mikään koira joka sen pennun vei vaan susi. aivan kuten ylämaaltakin vei tällä viikolla. Jos haluat todistaa muuta niin heitä faktaa pöytään.
Missä se fakta siitä sudesta on?
Jos se ei kerran susi ollut, sehän voidaan samantien poistaa aiheuttamasta lisävahinkoa ja vaarantamasta turvallisuutta:)
Tuota et usko itekkää!
JA PASKAT SE MIKÄÄN KOIRA ON!!!
on kuule tullu kylältä sen verran näköhavaintoja että kyllä se ihan susi on!! ja sen jälet on tossa mein lammenrannassa ihan painautuneet siihe jäähän kun se on ollu sellasta puolsulaa... niin kai ny niist jälist näkee et se susi o... ja lemin suurpeto vastaava kävi viel kattoo niit jälkii ja se sano et se on sellanen 50-60 kilonen susihukka!!
kerran ihan virallinen suurpeto vastaava on nähnyt!
Ihan varmasti juu justiinsa....
(Voi v*ttu näitä ääliöitä...)