Kirkon ylipapitar ja rosvitha heikkilän tytär. yhdistelmä ei taida olla uskottava . vaikka papitar TV oli ilman meikkiä. joku haisee pahast.iltapäivän lehdet puhuvat jotain toisen vaimon aviomieheen sekaantumista.sehän on aviorikos.mikä on totuus???????
MARIANNE HEIKKILÄ
17
9532
Vastaukset
- keväällä
2006 kirjoitti että rouva pastoro marianne heikkilä ja herra pastori harri palmu olisivat tapailleet??? raija palmu kirjoitti jonkun lauseen.varmaankin totuudenmukaista asiaakin. moraalia näköjään kirkon henkilökuntaan tarvitaan paljon lisää.että perusperheet pysyvät yhdessä. jucekin laulaa "rakkauden ammattilainen".
- sinuakin tuomittaisi
mistäs tiedät, kuinka kuollu toisen osapuolen avioliitto on kenties ollu ja näinköhän lööpit kertoo totuuden? vai keksitäänkö näitä juttuja heti ku joku pappi erottuu ulkoisesti edukseen joukosta?
- ja fiksu pappi
Ei ole uskottavaa? Häiritseekö sua se, että pappi meikkaa? Mä katselen mielellään huoliteltuja ihmisiä. Iskeekö kateus siitäkin, kun joku kirkon edustaja on poikkeuksellisen kaunis? Helppo ulkopuolisten tuomita, juorulehdethän tunnetusti etsivät ja väärentelevät sopivia lööppejä.
- nainen.....
...näitä tulee kadulla vastaan jatkuvasti...
Kaunis, mutta ei tavista enemmän.... - tunkevat itsensä.
nainen..... kirjoitti:
...näitä tulee kadulla vastaan jatkuvasti...
Kaunis, mutta ei tavista enemmän....Lööppeihin ja TV sekä julkisuuteen kaikilla mahdollisilla keinoilla.Mutta ei oo pahast vaikka kirkon väkeenkin sekottuu sexy misuja. hyvä näin.varottava vaan ettei nassu kulu.
- Anonyymi
Kirjoituksessa ei ollut kysymys kateudesta toisen ulkonäköä kohtaan, vaan uskottomuudesta. Vaikka kirkon edustaja olisi kuinka kaunis tahansa, hänen ei pidä näyttää huonoa esimerkkiä muille. Kirkon asioista keskusteltaessa arvot perustuvat totuuteen ja oikeuteen. Katsele kauniita ihmisiä ihan niin paljon kuin haluat, sillä niitä löytyy kaikkialta, mutta miten lienee sen järjen käytön kanssa? Jos poikkeuksellisen kauniit ihmiset ovat noin korkealle nostettu sinun arvomaailmassasi, kannattaa mennä etsimään niitä jostain muualta kuin kirkosta. Kun ja jos menisin kirkkoon, en huomioisi siellä olevien ihmisten kauneusasteita, vaan kiinnittäisin kaiken huomion saarnaan ja sen antiin. Kauniit ihmiset jäisivät kirkossa arvomaailmani ulkopuolelle, koska kirkko ei ole paikka, josta lähtisin niitä etsimään. Kirkossa ollessani en huomioisi edes heidän olemassa oloaan, sillä huomioni kiinnittyisi kirkon opetukseen: "Jumala ei katso ihmisen ulkonäköä eikä mitään, mikä on ulkopuolista, vaan tutkii sisimmän ja mitä siellä on (=ajatukset ja aikomukset).
- Anonyymi
tunkevat itsensä. kirjoitti:
Lööppeihin ja TV sekä julkisuuteen kaikilla mahdollisilla keinoilla.Mutta ei oo pahast vaikka kirkon väkeenkin sekottuu sexy misuja. hyvä näin.varottava vaan ettei nassu kulu.
Papit ja Paavit ovat pahimpia elostelijoita ja piiloutuvat viittojensa alle kaikki syntinsä.
- tyttöystävän exä!
Hytösen tyttöystävä Heidi Strömmerillä ja Marianne Heikkilällä on ollut suhde.
- olluna
Sit pehmoset harrastukset. aikas pehmonen on se heidi strömmerin nykyinenkin tyttösystävä matti esko hytönen.joulumieltä koko sakki tyttöjen kesken. T: jouluenkeli
- Nainen on rva
säätyyn kuuluva . kyllä sen kans vois kerran kak`s syntiäkin tehdä. varmaan osais kohtuu hyvin????????
- on varmasti
Harjoitellut synninkin tekemistä salaa peheeltänkin.on hieman epärehtin oloinen kirkon valtiatar.
- Iltapäivälehdet kertoneet
Avionrikkoja se on. Uskovainen muka joo.
- kynä
Meneekö kirkonapu perille vuohien muodossa? Miten tällä moraalilla toimiva ihminen pystyy varmistamaan avun perille menon. Tämä jupakka haisee.Heikkilällä on niin paljon tarvinnut lehtiä yksityiseen rippii.
- Anonyymi
Papit on myös ihmisiä. Elävät samaa elämää kuin muutkin. Uskonto otetaan vakavasti. Uskonto antaa vain ohjeita ja raameja elämään. Jokainen päättää omalla kohdallaan miten toimii. Aika moni uskovainen ns erehtyy.
- Anonyymi
Aloittajalle tiedoksi: nimi on Roswihta.
- Anonyymi
Pyhä kirjaa lukeneet yhdessä🤔
- AnonyymiUUSI
Upea ja älykäs nainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi4363729Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä732990- 1301893
- 1201628
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461440Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://311397PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1601327- 831244
- 751235
Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."
Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m181155