Vaasan yksikkö

Niin, olisiko kellään kokemuksia Helsingin oikiksen Vaasan yksikössä opiskelusta? Valintakoehan on sama kuin Helsingin oikikseen, mutta onko pisterajoissa ollut eroa?
Kaikki muutkin kokemukset opiskelusta ja ilmapiiristä sekä kaupungista olisivat tarpeen!
Kiitoksia.
2597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta viime keväänä vaasan pisteraja oli 42 pistettä kun taas helsinkiin oli 44 pistettä...

Äänestä
  • siihen että osaat jonkinverran ruotsia. Justus on periaatteessa ruotsinkielinen, ja jotkut luennot pidetään ruotsiksi.

    Tiedän tämän koska olen itsekin osallistunut julkisoikeuden opiskelijana samoille luennoille kuin oikislaiset.

    Vaasan yo ihan mukava pienehkö yliopisto merenrannalla. Elävä kampus, nuorehko enemmistö (20-vuotiaita) ja aktiivinen biletoiminta. Justuksen biletoiminnasta en sen tarkemmin tiedä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa? kirjoitti:

Niin, olisiko kellään kokemuksia Helsingin oikiksen Vaasan yksikössä opiskelusta? Valintakoehan on sama kuin Helsingin oikikseen, mutta onko pisterajoissa ollut eroa?
Kaikki muutkin kokemukset opiskelusta ja ilmapiiristä sekä kaupungista olisivat tarpeen!
Kiitoksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu