kohtuun kuoleminen

voiko vauva kuolla kohtuunilman että äidille tulee oireita?
41420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis voi kuolla, myöhemmillä viikoilla ainut "oire" voi olla että vauva ei liiku enää. Aikaisemmilla viikoilla jos liikkeitä ei vielä tunne ei oireita välttämättä ole.

Äänestä

voi, eikä vauva välttämättä tule luonnollisesti ulos. eli havaitaan vasta ultrassa/sydänääniä mittaamalla tms.

Äänestä

Siksi on hyvä tehdä jonkunlaista liikelaskentaa raskauden loppupuolella.

Äänestä

KYllä tosiaan voi kuola..oma pieni poika ku9oli viikkolla 39 vatsassa ja vasta seuravana päivänä meni lääkäriin kun huomasin että lapsi ei enään liikku:(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elisanna kirjoitti:

voiko vauva kuolla kohtuunilman että äidille tulee oireita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu