Pöyhönen, Jalvanti, Komarov

SekoiluaSekoilua

Komarovin vielä ymmärrän Nuorten MM-kisoissa mutta mitä joukkueessa tekee Jalvanti ja Pöyhönen? Olen nähnyt näiden pelejä A-nuorten 1 divarissa eivätkä kyllä mitenkään erottunut siitä harmaasta massasta. Nyt U20 MM-kisoissa?

Sekoilua seurattavissa
To 28.12. klo 16.00 Suomi - Tshekki TV2 19-20.30
La 30.12. klo 13.00 Suomi - Sveitsi TV2 16.50-18
Su 31.12. klo 13.00 Venäjä - Suomi TV2 14.50-16.20

2

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Jalvanti on kyllä mm-kisa paikkansa ansainnut. A-junioreiden sm-liigassa pelannut tosi hyvin ja Sm-liigassa kahdessa pelaamassaan pelissä ollut Pelicans pakkien parhaimistoa. Mutta Pöyhösen valinta oli kyllä yllätys, vaikka onkin hyvä puolustava hyökkääjä.

    • rauma ON SUOMEN PERSEREIKÄ!

      MITEN VITUSSA KAKSI LAHDEN PUUKÄTTÄ VOI MENNÄ TULEVAISUUDEN NUMMELIININ (EETU HEIKKINEN)TAI TULEVAISUUDEN VILLE NIEMISEN (JOONAS KEMPPAINEN) EDELLE?

      TOLVANEN YHTÄ TYHMÄ KUIN NIMI ANTAA YMMÄRTÄÄ!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe