ihmiset, jotka on hyviä keksimään elokuvajuonia, katseet tännepäin!!

eräsvaan

Niin tota noin, en kyllä ees tiiä menikö tää viesti oikiaan aiheeseen. sori jos ei menny, mut pliis älkää ruvetko heti valittaan. Joo mut kuitenki ajattelin, et joku ois niin ihana ja kiltti¨, et vois keksiä meille juonia n. 5-60 minsaa kestäviin elokuviin. Ei siis olla mitään ammattilaisia. Ihan vaan tykätään sukulaisten kans tehä elokuvia. Meillä on vaan se ongelma, et kukaan meistä ei koskaan keksi hyvää juonta. Joten mää oisin ERITTÄIN kiitollinen, jos joku viittis keksiä meille juonen tai tottakai käsikirjoituski käy :D Meitä näyttelijöitä on suunnilleen 5-8. 3-vuotias on nuorin ja 17-vuotias vanhin. Muut siltä väliltä. On sekä poikia että tyttöjä. Ja jos mun sähköpostiin laittaa juonen/käsikirjoituksen ja se on hyvä niin voin lähettää pari euroa palkkaa. Joo ei oo kovin iso palkka ei :D mut jos joku tykkää tehä käsikirjoituksia. Mielellään ei mitään rakkausjuttuja. Parhaita ois jotku komediat(naurattavat), draamat tai kauhu.
joo no jos joku viittii auttaa niin vois kirjotella ossaan: [email protected]

1

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hille2

      Mitä jos otatte juonet kirjoista? Lukekaa kirjoja, joissa kerrotaan suunnilleen ikäistenne ihmisten elämästä ja siitä sitten dramatisoimaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1281
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1097
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      977
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      762
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      180
      761
    6. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      756
    7. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      741
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      739
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      718
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      675
    Aihe