Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

saisinko täältä asiallisia

Alkuasetelma: Miehen penis erektiossa (kädellä arvioiden) 11-12cm pitkä eikä mitenkään paksu. Naisella gynegologin mukaan normaali synnyttäneen naisen vagina.

Millaisessa yhdyntäasennossa omien kokemustennne mukaan fyysinen tunne voisi olla voimakkainta?

Kysyjänä nainen, jolla kokemusta vain huomattavasti isommista miehistä
126676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kokeilkaapa ihan kaikkia mahdollisia asentoja.
Kokeilemallahan ne löytyy...ei täältä netistä,ystävällisesti vaan ja ONNEA YRITYKSIIN!

Äänestä
  • Kysyin, millaisessa yhdyntäasennossa omien kokemustennne mukaan fyysinen tunne voisi olla voimakkainta?

    Niin että olisi kiva saada jotain vinkkejä, että mistä päin kannattaisi aloittaa toisten kokemusten mukaan. Totta kai ymmärrän, että yksilöitä tässä ollaan ja kokeilla aiotaan ihan itsekin, mutta rohkenin tässä nyt kuitenkin myös kysyä toisten kokemuksista, kun omat kokemukset on puutteelliset tältä alueelta.

    Äänestä

  • niitä vinkkejäkin, kiitos kirjoitti:

    Kysyin, millaisessa yhdyntäasennossa omien kokemustennne mukaan fyysinen tunne voisi olla voimakkainta?

    Niin että olisi kiva saada jotain vinkkejä, että mistä päin kannattaisi aloittaa toisten kokemusten mukaan. Totta kai ymmärrän, että yksilöitä tässä ollaan ja kokeilla aiotaan ihan itsekin, mutta rohkenin tässä nyt kuitenkin myös kysyä toisten kokemuksista, kun omat kokemukset on puutteelliset tältä alueelta.

    Toimii ihan perinteinen saarnaaja. Tavallaan ollaan enempi kiinnikkäin. Mies vähän ylempänä kuin yleensä. Vaikea selittää. Kumminkin lyhyitä työntöjä noin kymmenen sarjoissa ja sitten pohjaan ja taas toistoa.Lyhkäsiä voi vähentää aina sarjojen päätteeksi.
    Huonosti ja vaikeasti selitetty mutta toivottavasti jotain meni perille.

    Äänestä

Omalla ukollani myös melkolailla samankokoinen elin. Meillä toimii parhaiten takaapäin niin, että hieron samalla klitorista ja puristan lantiopohjan lihaksia koko aktin ajan. Molemmat nauttivat.

Äänestä
  • mies sekä kulli

    Äänestä

  • takaa päin meillä lisäksi synnytysten jälkeen olen treenannut geisha kuulilla omat ""ilolihakset"kuntoon.10 minuuttia päivässä ja tulos "tuntuu"muutaman viikon päästä.

    Äänestä

voi ol tosi,kokeilemalla se varmasti löytyy,vai meinaatko tosiaan et joku muu tietää kuin sinä itse

Äänestä

lähetyssaarnaajasta mies siirtyy ylemmäksi (naisen päätä kohti), nainen laittaa jalkansa kiinni ja mies laittaa jalkansa naisen jalkojen päälle tai ulkopuolelle. Tuntuu miehestä tiukemmalta ja antaa paremman mahdollisuuden hieroa kalulla klittaa joka työnnöllä. Nainen voi ohjailla työskentelyä ottamalla kiinni pakaroista.

Äänestä

seuraavaa:
nouset itse päälle ratsastamaan, miehesi ottaa toisella kädellä tukevan otteen lanteista tai vyötärön seudulta, ja tehostaa vielä oman elimensä vaikutusta laittamalla etusormensa kakkosreikääsi. Sieltä käsin miehesi voi lisätä painetta vaginasi alaosan herkkiin alueisiin ja painella niitä seutuja omaa kaluaan vasten.
Riemullista tekniikan opiskelua!

Äänestä

Isot sattuu. Kapeat ei hyvä, samoin paksut ihan kauheita. Keskikokoinen on jees kaikin puolin. Omat lantionpohjan lihakset reenaamalla kuntoon.

Äänestä

..seksiguruista yksi asento. Siinä nainen asettui vatsalleen, tyyny tai vastaava koroke lantion alle. Eli kyseessä takaapäin asento vähän eri versiona. Mutta sitten aloin tuossa miettiä, että toimisiko myös nainen selällään, tyyny pakaroiden alle, jalat ylös ja mies voimavarojensa mukaan "myötäilee" nostaen naista lähemmäs aina työnnöissä.

Ennen kaikkea oikea tunnelma (=ESILEIKKI) ja jutelkaa siitä, mistä toinen tykkää eniten ;)

Äänestä

Makaa selälläsi ja koukista jalkasi mahasi päälle. Mies istuu jalkojensa päällä eli on pystysuorassa. Muodostatte 90 asteen kulman toisiinne nähden. Voit joko itse pitää jaloistasi kiinni polvien alta tai mies voi painaa jalkojasi mahaasi vasten. Se kiristää vaginaa ja lisää tuntoa myös itselläsi. Jalat voi myös levittää suorina hieman sivuille päin. Ei kiristä ihan niin paljon mutta tuntuu hyvältä.

Yksi asento missä mieheni saa (valitettavasti ;) heti on takaapäin mutta hän nousee jaloilleen (vähän kyykkytyyliseen) pois polviltaan, jolloin penis osuu voimakkaassa kulmassa vaginan etuseinämään. Tuntuu todella hyvältä mutta siitä ilosta harvemmin saa kauaa nauttia ;)

Takaapäin asento muuten toimii yleensä vaikkei ns niin tiukka olisikaan. Se asentona on jostain syystä miehille niin pop ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vinkkejä, kiitos etukäteen kirjoitti:

Alkuasetelma: Miehen penis erektiossa (kädellä arvioiden) 11-12cm pitkä eikä mitenkään paksu. Naisella gynegologin mukaan normaali synnyttäneen naisen vagina.

Millaisessa yhdyntäasennossa omien kokemustennne mukaan fyysinen tunne voisi olla voimakkainta?

Kysyjänä nainen, jolla kokemusta vain huomattavasti isommista miehistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu