Olin vuosia sitten lastenvahtina, kun tämä leffa tuli televisiosta. Lapset "haittasivat" katsomista siinä määrin, etten nähnyt alkua enkä loppua. En paljon muista enää tuosta muuta kuin sellaisen kohtauksen, missä ruumis oli piilotettu huoltoaseman tai jonkun marketin pihassa olevaan suureen jääpala-automaattialtaaseen. Murhaaja seisoi siinä pihassa ja näki, kuinka sieltä jäiden seasta alkoi tihkua verta. Paksu vähän höntti sheriffi nojasi siihen jääpala-altaaseen ja helteesä kahmi sieltä jääpaloja suuhunsa.
Jotain tämmöistä siinä tapahtui. Musta se oli hyvä leffa, ainakin olisin halunnut nähdä sen kokonaan. Siis jenkkiläisestä elokuvasta on kyse. Tunnistaisko kukaan, olisin kiitollinen????
Mikä leffa tämä on?
9
1221
Vastaukset
- Laatuleffa
Eiköhän kyseessä ole Psyko. Ei ykkösosa mutta liekö sitten II-osa.
- Iisabella
No en oikein uskois, että olis Psyko... Tää oli ihan erityyppinen elokuva, vähän humoristinenkin. Tuliskohan kellekään jotain muuta mieleen?
- Iisabella
Iisabella kirjoitti:
No en oikein uskois, että olis Psyko... Tää oli ihan erityyppinen elokuva, vähän humoristinenkin. Tuliskohan kellekään jotain muuta mieleen?
se elokuva tuli telkusta joskus alkuvuodesta 1998. Joten siitä nuorempi se ei ainakaan voi olla.
- Molotov
Eli ei kakkososa vaan kolmonen. Kakkosessahan norman ei tappanut muita kuin sen vanhan mummin lopussa.
- minäkinn
Psyko 3 on
- psyko III:sesta
minäkinn kirjoitti:
Psyko 3 on
on tuo kohtaus. Ei kannata katsoa. Toisaalta edustaa hyvin B-luokan leffoja.
- psyko III
psyko III:sesta kirjoitti:
on tuo kohtaus. Ei kannata katsoa. Toisaalta edustaa hyvin B-luokan leffoja.
se on kuin onkin
- the Teenage-Zombie
sellasta tänään.
- the Teenage zombie
ennen kuin he menestyivät.Kuten Wes Craven,Brian De Palma,John Carpenter ja vastaavat.Jotka aloittivat b-tason leffoilla.sekä John Landis ja Stephen King filmatisoinnit jotkat on monet tehty pienellä Budjetilla.Onko kyseisessä leffassa paljon huoltoasema kohtauksia.Joku murhaaja jota jäljitetään?.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390