Olin vuosia sitten lastenvahtina, kun tämä leffa tuli televisiosta. Lapset "haittasivat" katsomista siinä määrin, etten nähnyt alkua enkä loppua. En paljon muista enää tuosta muuta kuin sellaisen kohtauksen, missä ruumis oli piilotettu huoltoaseman tai jonkun marketin pihassa olevaan suureen jääpala-automaattialtaaseen. Murhaaja seisoi siinä pihassa ja näki, kuinka sieltä jäiden seasta alkoi tihkua verta. Paksu vähän höntti sheriffi nojasi siihen jääpala-altaaseen ja helteesä kahmi sieltä jääpaloja suuhunsa.
Jotain tämmöistä siinä tapahtui. Musta se oli hyvä leffa, ainakin olisin halunnut nähdä sen kokonaan. Siis jenkkiläisestä elokuvasta on kyse. Tunnistaisko kukaan, olisin kiitollinen????
Mikä leffa tämä on?
9
1175
Vastaukset
- Laatuleffa
Eiköhän kyseessä ole Psyko. Ei ykkösosa mutta liekö sitten II-osa.
- Iisabella
No en oikein uskois, että olis Psyko... Tää oli ihan erityyppinen elokuva, vähän humoristinenkin. Tuliskohan kellekään jotain muuta mieleen?
- Iisabella
Iisabella kirjoitti:
No en oikein uskois, että olis Psyko... Tää oli ihan erityyppinen elokuva, vähän humoristinenkin. Tuliskohan kellekään jotain muuta mieleen?
se elokuva tuli telkusta joskus alkuvuodesta 1998. Joten siitä nuorempi se ei ainakaan voi olla.
- Molotov
Eli ei kakkososa vaan kolmonen. Kakkosessahan norman ei tappanut muita kuin sen vanhan mummin lopussa.
- minäkinn
Psyko 3 on
- psyko III:sesta
minäkinn kirjoitti:
Psyko 3 on
on tuo kohtaus. Ei kannata katsoa. Toisaalta edustaa hyvin B-luokan leffoja.
- psyko III
psyko III:sesta kirjoitti:
on tuo kohtaus. Ei kannata katsoa. Toisaalta edustaa hyvin B-luokan leffoja.
se on kuin onkin
- the Teenage-Zombie
sellasta tänään.
- the Teenage zombie
ennen kuin he menestyivät.Kuten Wes Craven,Brian De Palma,John Carpenter ja vastaavat.Jotka aloittivat b-tason leffoilla.sekä John Landis ja Stephen King filmatisoinnit jotkat on monet tehty pienellä Budjetilla.Onko kyseisessä leffassa paljon huoltoasema kohtauksia.Joku murhaaja jota jäljitetään?.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265