Minulla on nytten 1 leoski ja olen hankkinut sille uuden ja isomman terran jonka mitat on (pituus 110cm x leveys 42cm x korkeus 52cm) voisko siihen tulla leoskeja enemmän kuin 1 ?
Liskoni on tyttö ja aattelin hankkii sille poikakaverin, mutta suositellaan, että olisi 2naarasta yhden koiraan kaa. Niin voisko siihen terraan sit laittaa kolmee liskoo?
Kiitoksia etukäteen! :)
Isompi terra
3
174
Vastaukset
- monta liskoo
Kyllä minun mielestäni tuohon kolme leogekkoa voisi mennä :)
- -geggo-
. . miltei tuohon mahtuu , eli siis ainakin kaksi tai ehkä kolmekin naarasta ja se yksi koiras kyllä tuohon mahtuu.
Pitää vaan laittaa sitten tarpeeksi piiloja sekä viileään- , että lämpimään päähän.
Lisäksi pitää olla varautunut siihen etteivät gekot tulekaan toimeen keskenään vaan niitä pitää erottaa omiin terroihinsa.
Nimittäin naaraatkaan eivät välttämättä sovi keskenään.
Ja hankittavat gekot pitää olla suunnilleen samaa
kokoa ettei pienemmät tule hätyytellyiksi tai syödyiksi. Lisäksi pienemmät voivat stressata niin etteivät uskalla syödäkään. - nayrii
no kyllä siihen mahtuu 3 liskoo. 2 tyttöö ja 1 poika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693195
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541839Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471789Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591654- 771574
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3401478Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811349The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581112
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251095