te verenimiät olette täynnä itseenne,voi miten teitä vihaankaan!!!oliko ihana joulu?ostitteko nyt varmaan tarpeeksi kalliita lahjoja tylsämielisille kakaroillenne?jotka tekevät öisin alleen ja toivovat että isä tai äiti ottaisi syliin ja antaisi lämpöä ja hellyyttä!mutta ei isä on töissä,ylitöissä tai nussimassa sihteeriään.äiti shoppaa stocalla tai on oopperassa josta ei tietenkään ymmärrä yhtään enempää kuin housuihinsa kuseva porvarikakaransa kiitollisuudesta tai lähimmäisenrakkaudesta.
porvarit
siukola
8210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
demari ja ay-eliitistä.Heillä on varaa tuollaiseen, ei tavallisella suomalaisella työväen edustajalla, joka ääenstää kokoomusta.
tyhmyytesi on sanatseisautava!joko oot provo tai joku paskakuski joka työpäivän jälkeen vetää seppälän alepuvun päälleen ja lähtee naistentansseihin mut unohtaa käydä suihkussa ja on niin kapitalistia,haisee paskalle ja ihmettelee kun flaksi ei käy.
tyhmyydestäsi ja haisemisesta.
Kokoomusta äänestämällä porvariduunari rypee köyhyydessä, kun omistajia miellyttääkseen näin tekee.
Mahdollisuus parempaan elämään onnistuu vain äänestämällä puolueita, jotka ovat ihmisen eikä rahan asialla.
näin!mutta miten selittää se tommosille porvarin kätyreille?
Omistajaksihan pääsee, kun ostaa pörssistä osakkeita - näin näppärästi se käy :)
Mutta mieluummin me omistajina - siis suosi suomalaista, kuin että omistajuus valuu liikaa ulkomaille.
Ilolla ja ylpeydellä kerron, että voin erittäin hyvin ja olen pitkän elämäni ajan ollut minäkin työtätekevä porvari. Köyhä ehkä olen nuorempana ollut, mutta en ole siinä rypenyt. Nyt en rikas, vaan en köyhäkään. En kuitenkaan pummi enkä elätti ja teen raskaasti työtä palkkani edestä.
Koti, usko ja isänmaa on saanut minut uskomaan, että vielä tulee päivä, jolloin oikeat arvot ovat kunniassa.
Mitä tarkoitat fraasilla "ihmisen eikä rahan asialla" - voisitko hetken miettiä, millä sloganeilla sinua viedään ja mihin.
No omalla työllä on tullut jotain aikaansaatuakin. Eikä tässä Ladalla töihin
tarvitse lähteä ajamaan.
Köyhyyttä voi olla monenlaista, eniten on henkistä köyhyyttä Suomessa.