On demokratian hengen vastaista, että Kokoomus omistaa liian suuren osan suomen mediasta. Valtakunnallisista uutisia ja asiaohjelmia lähettävistä ei-yleisradio kanavista Kokoomus omistaa puolet. Lisäksi Kokoomus sumuttaa kansaa sekoittamalla viihteen ja politiikan toisiinsa.
Kokoomus ja media
Deemokratian henki
277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
media on kokoomuksen hallussa ja riippumaton YLE riippuu ainoastaan kokoomusdemareista. Jungner Olli Pekka Heinonen lähettää vaalipropakandaa joka kotiin!!
Totta puhut ylen aamuohjelmassa perjantaina samme kuulla Santavuorelta mitä ihmeellisimpiä arvosteluja pääministeristä ja presitentistä.Kyllä muista jälkiviisaista näkee he menee ihan sanattomaksi.Muutama viikko sitten tämä Santavuori haukku Venetcuelan presitenttiä apinaksi,kysyn kauanko tämmönen kokoomus syyttäjä voi jatkaa ohjelmassa?
Kokoomus puoluetoimisto on tämän takana