Pojan 8v.synttärit

eli vinkkejä otetaan vastaan.Viime vuonna merirosvo aiheiset.Tykkään itse näperrellä ja koristella ja leipoa.Nyt vaan aihetta ei tahdo löytyä..lapsellä itselläänkään ei ole nyt oikein ideoita.Viime vuonna niitä vielä riitti.Kutsukortti vinkkejä kaivataan erityisesti.Olisi jotain erilaista.
63251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

JA SYÖKÄÄ LÄMMINTÄ PULLAA!!

..TAI SOUTAKAA VASTAVIRTAAN KUUDELLA AIROLLA!!!

..VOE,VOE...

Äänestä
  • ei kannata suutaan avata...

    Äänestä

pidä synttärit silleen että pojat tulevat teilla tunniksi sitten esim.mäkkäriin syömään ja sitten leffaan ja pojat kotiin...
hyviä synttäreitä

Äänestä
  • Ei meillä ainakaan poika enää 8v halunnut mitään teemasynttäreitä vaan kutsua kavereita kotiin, oli oma synttäri ruokapöytä ja pelailivat yhdessä.

    Merirosvojuttu sopii jonnekin 3-6v synttäreihin mutta ei enää kyllä koululaisille..

    Anneli

    Äänestä

  • Leffa ja mäkkäri kuulostaa kyllä kivalta, mutta eikö jokin yhdessä tekeminen olisi 8v lapsille kuitenkin parempaa ja hauskempaa! Leffassa ja mäkkärissä lapset varmaan käyvät muutenkin ja sitä paitsi sosiaaliseen ja liikunnalliseen toimintaan nuo eivät mielestäni oikein kannusta.

    Miten olisi juhlat ihan kotona? Lapset voisivat yhdessä pelata mieleisiään pelejä ja ei mitään erityistä teemaa välttämättä tarvitse olla. Voihan kotiinkin / ulos järjestää jonkin leikkimielisen kisan, jos lapset ovat sen tyylisiä, että heitä nyt sellainen ylipäänsä kiinnostaa. Miten olisi jokin sarjakuvasankarin muotoinen kakku? Lakunarulla ääriviivat ja karkeilla/karamellivärillä värjätty kakku. Aika hienon näköisiä.

    Äänestä

onkos teidän lähellä urheilutalo. Siellä tarjotaan edullisesti urheiluaiheiset synttärit: juoksukisaa, korkeushyppyä, aitajuoksua, temppurataa, pallopelejä ja lopuksi limut ja pullat kioskista. Tai voi vuokrata kokoustilan ja viedä sinne omatekemä kakku ja mehut. Näin ainakin Porissa. Porissa vielä vaahtomuovikasa jonne saa hyppiä.

Sitten keilaus on kans kivaa, mutta kallimpaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähestyy kirjoitti:

eli vinkkejä otetaan vastaan.Viime vuonna merirosvo aiheiset.Tykkään itse näperrellä ja koristella ja leipoa.Nyt vaan aihetta ei tahdo löytyä..lapsellä itselläänkään ei ole nyt oikein ideoita.Viime vuonna niitä vielä riitti.Kutsukortti vinkkejä kaivataan erityisesti.Olisi jotain erilaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu