Myydään/vaihdetaan haarniskamonni

Tilanpuutteen takia haarniskamonni, n. 5cm pitkä yksilö. Voimme ottaa vaihtoon myös jotain seka-akvaarion pikkukaloja, kuten tetroja. Lappeenranta.
2235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Moi!
Tällä hetkellä omistan jo kaksi aikuista haarniskamonnia, jotka asustavat 200 litran altaassa. Perjaatteessa voisin sinne laittaa kolmannenkin... Vaihtokaloja ei tällä hetkellä ole, joten paljonko pyytäisit kalasta? Entä kuljetuket?

Äänestä
  • No jos siitä vaikka 3 euroa saisi kasvattajan palkkiota :) Missäs kalasi majailevat?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilanpuute Lpr kirjoitti:

Tilanpuutteen takia haarniskamonni, n. 5cm pitkä yksilö. Voimme ottaa vaihtoon myös jotain seka-akvaarion pikkukaloja, kuten tetroja. Lappeenranta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu