Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

MUTU-NHL

Jos ois rahaa ja halua pelata, niin varmaan tollasella lähtisin liikkeelle. Ja muistakaa, että veikkaajat liioittelevat nyt San Josen edellisen pelin tulosta! Tämä on suurin vinkkini. Molemmilla on perustasoltaan huippumaalivahdit, siitä ei mihinkään pääse. Calgaryn voitto on myös hyvä lähtökohta. Minnesotan kotietu puolestaan tasoittaa tilanteen kolmannessa pelissä. Myös Anaheimin mv-tilanne tasoittaa puntteja. Tsekatkaa siis se ennen pelien laittamista.

Moniveto 2

* 1.
MINNESOTA - ANAHEIM
Koti: 2, 3, 4
Vieras: 2, 3, 4
* 2.
CALGARY - EDMONTON
Koti: 3, 4, 5
Vieras: 1, 2, 3
* 3.
DALLAS - SAN JOSE
Koti: 0, 1, 2
Vieras: 0, 1, 2

* Rivejä: 729

Panos
0,20 €
4500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No meinas päästä koko NHL monari menemään ohi, sellasta ei saa sattua. No nyt kuitenkin pieni rivi tehtynä.

Ihan hauskat ottelut valittu. Tossa Minnesota - Anaheim matsissa on porukka kyllä edelleen luottanut Ankkojen vireeseen. No vielä ei varmaa kuka maaliin ankoilla asettuu. Erityisesti tasapelit kovasti ollu pelattuja, no Minnesota on niissä melkoinen tekijä ollut tällä kaudella. Mutta kyllä itse kallistun kaikesta huolimatta kotijoukkueen puolelle.

Calgary - Edmonton peliin latasin merkkejä oikeen urakalla. Yleensä tasaisia pelejä pelaavat joukkueet on parissa viime pelissä järjestäny oikeen maali iloitteluja. Mutta voi olla että tämä peli jää taas muutaman maalin otteluksi.

Dallas - San Jose pelissä olen kyllä samalla linjalla maalien suhteen. En usko että molempien San Josen maalivahtien hyvä vire katoaa samaan aikaan, eilinen oli vain työtapaturma. Tasainen vähämaalinen ottelu suurella todennäköisyydellä.

Äänestä

rivi muutamalla eurolla. En vain muista,mitä laitoin. Ainakin dallas-san jose -matsin "varmaksi" 2-2! No, ei osu, mutta harvoin osuukaan.

Äänestä

tai niin tietenkin niin juu, eli ainahan se yks menis väärin, vaikka isoja rivejä laittas näihin NHL-monareihin. Toisella järkeilyllä ois voinut natsatakin, eli ois vielä enemmän kaatunut SJ:hen päin, jota aliarvioitiin.

Onko kukaan muuten seuraillut, että miten olis käynyt, jos aina ois laittanu 234-234 näihin NHL-kohteisiin? Tuolla rivimäärällä ja tuolla kertoimella tarkottais, että pitäs osua useammin kuin 1/20, että pääsis omilleen.

Äänestä
  • No ei se taas kauaksi jääny itellä ainoastaa San Josen maalit väärin (oli noin 90 rivin lappu). No aina ei voi osua. Tosta 2,3,4 systeemistä en kyllä oikeen tiedä harvemmin kertoimet noin hyviä. Tällä kierroksella nosti noi Minnesotan ja San Josen voitot aika paljon kerrointa. Varsinkin Minnesota oli ihmeenpaljon alipelattu. Yleensä noilla tuloksilla kerroin jossain 8000 paikkeilla. Noin nopeesti katottuna tää olis ilmeisesti toinen kierros joka olis osunu noilla 2,3,4 joka matsissa, tosin vaan tää syksy tarkasteltuna. Pidemmästä aika välistä on sit vaikeampi sanoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Monariveikko kirjoitti:

Jos ois rahaa ja halua pelata, niin varmaan tollasella lähtisin liikkeelle. Ja muistakaa, että veikkaajat liioittelevat nyt San Josen edellisen pelin tulosta! Tämä on suurin vinkkini. Molemmilla on perustasoltaan huippumaalivahdit, siitä ei mihinkään pääse. Calgaryn voitto on myös hyvä lähtökohta. Minnesotan kotietu puolestaan tasoittaa tilanteen kolmannessa pelissä. Myös Anaheimin mv-tilanne tasoittaa puntteja. Tsekatkaa siis se ennen pelien laittamista.

Moniveto 2

* 1.
MINNESOTA - ANAHEIM
Koti: 2, 3, 4
Vieras: 2, 3, 4
* 2.
CALGARY - EDMONTON
Koti: 3, 4, 5
Vieras: 1, 2, 3
* 3.
DALLAS - SAN JOSE
Koti: 0, 1, 2
Vieras: 0, 1, 2

* Rivejä: 729

Panos
0,20 €

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu