Chat.

Jääkäri-

Miksi kukaan ei oikein käy jääkiekko chätissä täällä suomi24:ssä toivottavasti tällä viestillä saan seuraa sinne.

Suomi24:n jääkiekko chat on paras paikka puhua kaikista huhuista ja muista jääkiekkoon liittyvistä asioista.

Tuolla se chat on:

http://chat.suomi24.fi/login.cgi?cid=915&gid=21

4

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkiltä

      "rauma ON SUOMEN PERSEREIKÄ!" Luulisi löytyvän keskustelukaverin???

      Taso on kyllä aika alhainen...

    • Anonyymi

      Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskelalle potkut. Miksi? Valmentajien vaihdos aivan väärään aikaan.

    • Anonyymi

      Ns. johtavilla lätkäfoorumeilla taso on niin paska, että niillä nyt ei ainakaan viitsi keskustella.

      Chätin ei pitäisi vaatia tunnuksia ja kirjautumista. Tämä foorumi on parempi.

    • Anonyymi

      Oikeastaan koko suomalainen lajikeskustelu on ihan räkänokkatasolla. Maana ollaan maailmanlistan kärjessä, yhteiskunnallisesti laji kukoistaa - mutta samalla lajikeskustelu on jämähtänyt jonnekin imbesillin trollaamisen ja julkirunkkauksen tasoille, alkaen "asiantuntijoista" ja toimittajista medioissa ja jatkuen suunnilleen yhtä älykkäisiin yleisöihin.

      Säälittävää kollektiivista suorittamista resursseihin nähden - kuka fiksu ja henkisesti aikuinen ihminen tuollaista viitsii edes tiiviisti seurata, oikeasti?

      Tulevaisuudessa maailmanlistan kärjessä ei enää olla, ja yhteiskunnallisesti laji ei kukoista. Nohevat räkänokat jännäävät miten sveitsiläiset ja saksalaiset menestyvät änärissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      86
      2483
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1445
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1331
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      31
      759
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      101
      750
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe