Jos avaa Nordeaan tilin niin saako joustoluottoa heti vaikka palkka ei tulisi heidän tilille? Nordean sivuilla oli myös mahdollisuus tulostaa hakemus, mutta myöntävätkö mikäli ei ole pankin asiakas?
Nodean joustoluotosta??
ytrewq
61758
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vaan
Alepa myy ruokaa ja pankki myy rahaa. Ja sitä kuule riittää, se ei lopu koskaan.
Mars mars pankkiin vaan sopimaan. Kannattaa miettiä etukäteen paljonko haluat, koska se on virkailijan ensimmäinen kysymys. On hyvä että et jää kysymyksen jälkeen suu auki ihmettelemään.
Ja korkomarginaalista kannattaa aina vähän tinkaista periaatteessa ja samalla vihjailla pankkien kilpailusta laina-asiakkaista. Se tehoaa ja hillitsee pankin halua kyniä sulta liikaa!Näin ne on näppylät nykyään!
Tervetuloa!!
Ei haittaa vaikket olekaan asiakkaamme. Työpaikkaa et tarvitse ja luottotietoja emme tarkista. Entistä lainaa saa olla vaikka kuinka paljon. Rehellinen naamavärkki ja business-tyylinen pukeutuminen riittää. Kuvaton KELA-kortti mukaan henkilöllisyyden tarkistamiseksi.
Niilo
Joo kannattaa ottaa aika itsevarma tyyli. Ihan hyvä olisi vihjailla tulossa olevasta perinnöstä loppuvuodesta.
Pankkivirkailijan silmät räpsähtävät ja ystävällisen palvelun aste nousee kymmenenteen potenssiin. Älä ujostele ollenkaan lisätä paria nollaa tulevan perinnön perään. Voit kysellä jo pankin sijoituspalveluista valmiiksi. Virkailijalla on silmät jo niin pyöreänä, että hän unohtaa, minkä vuoksi olit tullut juttusille.
Tuon unohduksen syy on virkailijan rahankiilto silmissä, hän nääs saa provikkaa hyvistä sijoitusasiakkaista. Jos virkailija on oikein innoissaan, voit hyvin tehdä jo suullisia alustavia sopimuksia tulevasta sijoitusstrategiasta.
Lopuksi voit vielä kysäistä sen joustoluoton pankin limiittiä, että voisiko sitä vähän justeerata alaspäin hyvin sujuneen neuvottelun kunniaksi.
Eiköhän nämä neuvot tepsi ainakin aluksi. Kysy lisää, jos joku asia jäi vaivaamaan.
jos et ole nordean asiakas, ja silloinkin vaan jos olet jossain opiskelemassa tai töissä... että silleen...
Vaimo otti ilman tilinavausta Nordeaan