S60 D5 Geartronicin omistajat hoi!

millä kierroksilla suunnilleen automatiikka vaihtaa isommalle? Mikä on moottorin kierrosluku suurimmalla vaihteella satasen nopeudessa?
3959
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

100 vauhdissa kierokset karvan alle 2000. Diesel taxin 8V70) kierokset 100 vauhdissa karvan päälle 2000
S60 mies

Äänestä

...elikkä kierros alueella 2200 - 2700 vaihtelee isommalle, tasan sataa mennään kierroksilla 1850, mitattu S60 D5 Geartronic 2007, ajettu n. 1000 km.

Äänestä
  • ... ei muta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juki kirjoitti:

millä kierroksilla suunnilleen automatiikka vaihtaa isommalle? Mikä on moottorin kierrosluku suurimmalla vaihteella satasen nopeudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu