Nyt tuli oksettava olo

tästä kaikesta..tajusin millainen oot, mikä vedättäjä. Mitä sä oot musta halunnut, pelannut kanssani, sotkenut elämääni.

En mä halua mitään peliä, oon oikee ihminen, ansaitsen parempaa. Älä hajota mua.
142312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

mitään peliä. Enkä ole vedättäjä. Haluaisin rakastaa sinua ja että sinä rakastaisit minua.

Äänestä

äärestä pois ja rykäise kurkku selväksi. ;)

Äänestä
  • mut ei haittaa..

    Äänestä

  • game over kirjoitti:

    mut ei haittaa..

    kautta pelejä harrastakkaan.

    Äänestä

  • perusrehellinen kirjoitti:

    kautta pelejä harrastakkaan.

    tunnen nyt näin, ei voi mitään.Ehkä se ulkoilma on parasta lääkettä, joten moi...

    Äänestä

täällä sekoittuvat ajatukset, jos tulee pyörineeksi hetkenkään liikaa. Tiedän, on kokemusta.

Itse tulin miettineeksi asiaa pohjamutiaan myöten. Sain vastauksen vast'ikään sanalliseen muotoon. Lainaten erään elokuvan roolihahmon sanoja: "voit antaa rakkautesi kenelle haluat ja se on voimavarasi. Jos hän ei huoli rakkauttasi, se on hänen häviönsä."

Itse uskon tähän ja olen alkanut elämään sen mukaan. Rakkaus on voimavarani ja jos joku ei hyväksy rakkauttani, se on hänen häviönsä. Silti hän ei voi estää minua rakastamasta, enkä minä voi velvoittaa häntä hyväksymään rakkauttani.

Siispä annan kaikkien tuntea mitä haluavat. Minullakin on oikeus tuntea mitä haluan. ;-)

Kyllä se aurinko vielä paistaa... =) Sinulle voimia!

Äänestä
  • helpottavista ja hyvistä sanoista! Ovat asiaa, täällä liikaa lueskellessa menee oikeesti todellisuuden taju. Mutta kiitos...:-)

    Äänestä

vedätit...Sitä saa mitä tilaa ;-) huijasit niin että tuntui :-(

En minäkään kaikkea kestä !

Äänestä
  • huijannut..kaikki on paljaana, mitä minusta tiedät.

    Uskallus...sitä ei ole kummallakaan ja en jaksa enää. Mutta ei pidä koskaan sanoa ei koskaan(?)
    Rakastan sinua.

    Äänestä

  • game over kirjoitti:

    huijannut..kaikki on paljaana, mitä minusta tiedät.

    Uskallus...sitä ei ole kummallakaan ja en jaksa enää. Mutta ei pidä koskaan sanoa ei koskaan(?)
    Rakastan sinua.

    uskoa sinua enää :-( teit niin likaisen tempun minulle, enkä luota sinuun enää... enkä edes tiedä kuka olet :-(

    Äänestä

  • taida.... kirjoitti:

    uskoa sinua enää :-( teit niin likaisen tempun minulle, enkä luota sinuun enää... enkä edes tiedä kuka olet :-(

    en mielestäni ole tehnyt likaista temppua, ehkä oon yrittänyt kiinnittää huomiota vain, jotta jotain tapahtuisi. Mut taitaa olla vain haavetta...

    Äänestä

luin ja sanon, kiitos samoin. (Olisimmepa niitä harvoja sen kokeneita;)

Äänestä

En En En

Äänestä
  • edes takaisin, se unelmakuva meistä ei hellitä. Sun pitäs tehdä jotain, mikä saisi tään palon loppumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


game over kirjoitti:

tästä kaikesta..tajusin millainen oot, mikä vedättäjä. Mitä sä oot musta halunnut, pelannut kanssani, sotkenut elämääni.

En mä halua mitään peliä, oon oikee ihminen, ansaitsen parempaa. Älä hajota mua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu