Onko Kylixin joku versio ilmainen vai onko ne kaikki maksullisia? Jos oon edes suunnilleen ymmärtäny oikein niin eikös kyseessä ole sellainen paketti jossa on C ja Delphi kääntäjät?
Kylix????
?
5184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nyt niin vaikeaa mennä Borlandin sivuille ja lukea sieltä?
vaikeaa vastata vähän ystävällisemmin? Kävin kyllä ja muuten sain vastauksen mutta en vieläkään tiedä onko tuosta ilmaista versiota vai onko ne kaikki maksullisia, se kun ei käy kovin hyvin ilmi, lähinnä meinasin tota Kylix 3 Open-versiota. Kiitos nyt kuitenkin vastauksestasi jokatapauksessa Ohjelmoija II. Sori että vaivasin.
anteeksi nyt kovasti, että minua vituttavat kaiken maailman torvelot, joiden oma-aloitteinen tiedonhankintakyky valmiiden muilta saatujen vastausten kopioimiseen.
Ja mitä Kylixiin tulee, niin Open 3:sta en ole koskaan penniäkään maksanut. Tosin enpä ole sitä käyttänytkään, sen verran turha kapistus se on.
Open versiolla saa tehdä vain GPL lisenssin mukaisia tuotoksia, ja CLX kirjastosta on käytössä "vain" parisataa komponenttia.
Jos haluat tehdä kaupallista softaa joudut ostamaan sen, ja mukaan tulee QT kaupallinen lisenssi.
aikomus tehdä kaupallista softaa (ohjelmoin vain omiksi tarpeiksi, ilmaiseksi muillekin jos ohjelmani laatu on riittävän hyvä) joten tuo Open versio varmasti riittänee minulle.