Punton vaihteisto?

Onko uusissa puntoissa ollut vaihteisto-ongelmia, eli synkronointivikoja, pari tapausta tiedän,vai onko ollut sattumaa, kuka tietäisi vastauksen?
4723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muuten toimii ihan OK.

Äänestä

Että vaihteistossa oli takkuamista myös 2 vaihteella. Sitä ei meinannut saada kunnolla päälle ollenkaan. Eikö ennenkin ole ollut pikku fiateissa samoja ongelmia? 127 esimerkiksi.

Äänestä
  • Paljon on ollut fiateissa, nimenomaan puntossa ja brava-bravossa vaihteistovikoja. Juuri synkronointiviat ovat olleet niitä tyypillisiä fiatin vaivoja.

    Äänestä

  • eipä ole kuulunut mitään vikaa,ja vaihteensiirto on nykyään tosi täsmällinen ,vaijerivälitteinen,ennen tankovälitteinen esim.-127.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PL kirjoitti:

Onko uusissa puntoissa ollut vaihteisto-ongelmia, eli synkronointivikoja, pari tapausta tiedän,vai onko ollut sattumaa, kuka tietäisi vastauksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu