405 1.9 diesel -89:n hehkuongelma

Missä vika kun hehkutus välillä ei toimi(ei mene päälle siis merkkivalo ei syty)Relekkö?vai mikä??
2261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ulkolämpötila syy. Tietyn lämpötilan yläpuolella, hehkuja ei käytetä ja silloin lamppu ei syty.

Äänestä
  • Nykyaikaisissa HDi-koneissa ei pahemmin hehkutusta tarvita lmpöisillä keleillä, mutta vanha esikammiokone vaatii hehkutuksen kesälläkin.

    Hehkurele voisi olla yksi syyllinen, vialliset hehkujen johdot/tulpat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Missä vika kun hehkutus välillä ei toimi(ei mene päälle siis merkkivalo ei syty)Relekkö?vai mikä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu